MUSTAFA ALTUNHAN: “NE KADAR ZOR DURUMDA OLDUĞUMUZU HERKES GÖRSÜN”

admin

Altunhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve 643.Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Mustafa Altunhan Edirne Otogarında devlet büyüklerine seslenerek; “Tüm otobüslerimiz gördüğünüz gibi yatıyor. Devlet büyüklerimiz bize yardımcı olsun. Bıçak kemiğe dayandı.” dedi.


Sosyal medya hesabından Canlı yayın yaparak sesini duyurmaya çalışan Altunhan; Başta Edirne Otogarı olmak üzere İstanbul, Bursa, Ankara gibi Türkiye’nin bir çok ilindeki Şehirler arası Otogarında Otobüslerinin yattığını ve bundan dolayı çalışmadığını ifade etti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı otogar-edirne-volkan-metro-mustafa-altunhan-1.jpg

Geçen yılın Şubat ayından bu yana Otobüslerin Pandemi nedeniyle sefere çıkamadığını ifade eden Altunhan; “Gördüğünüz gibi burada yatan araçlarımızın tamamı Geçen yılın Şubat ayından bu yana yatmaktadır. İllere, ilçelere sefer yapan araçlarımız çalışmıyor. Bizim mesleğimizi temsil eden arkadaşlar neden bizim sesimizi duyurmuyorsunuz? Sadece Edirne gibi küçük bir yerde 50’nin üzerinde otobüs yatmaktadır. Bunlar bir kısmı.. Kalan otobüslerimizi Otagarın içi almadığı için Parklarda yatırıyoruz.” dedi.

NE HALDE OLDUĞUMUZU GÖRÜN..!
Otobüs firmalarının bitme noktasına geldiğini ifade eden Mustafa Altunhan; “ Bu oTobüslerin her birinin değeri 2,5 Milyon liradır. Buradan devlet büyüklerimize sesleniyoruz. Allah rızası için bize yardımcı olun.”dedi.
İSTANBUL OTOGARINDA KİRALARI % 75 DÜŞÜRDÜLER
İstanbul Otogarında İ.B.B. Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla kiraların % 75 oranında düşürüldüğünü söyleyen Altunhan; “Devletimizden ucuz mazot desteği bekliyoruz. Bizim devletimiz çok büyük. Önemli olan Reisimiz, Cumhurbaşkanımıza da sesimizi duyurmak. Ama maalesef.. Bizim sektörü temsil eden başkanlarımız, arkadaşlarımız Nedense bu konuda hiçbir şey yapmıyorlar.” dedi.


“Bulgaristan’dan Otobüs Firmalarına Büyük Destek”
Yurtdışına da sefer düzenlediklerini açklayan Altunhan; “ Bu söyleyeceğim şey sakın yanlış anlaşılmasın.Dün Bulgaristan’daydım. Bulgaristan’da da biliyorsun Metro Turizm Bulgaristan – Avrupa arası hizmet vermektedir. Bulgaristan’dan 250.000 EURO destek aldık. Bulgaristan hükümeti sağ olsun firmamıza 250.000 EURO destek verdi. Bu parayı hibe etti. Her ayda otobüsçü esnafı mağdur olmasın diye belli miktarda bütün esnafa bir para veriyor. Biz bunu Bizim de devlet Büyüklerimizden talep ediyoruz, istiyoruz. Hakkımıdır. Çünkü niye biliyor musunuz?

“EN FAZLA VERGİ VEREN OTOBÜSÇÜ MİLLETİDİR”
Bu memlekette en fazla vergiyi veren otobüsçü milletidir. Otobüsçü deyip geçmeyin Arkadaşlar. Şu gördüğünüz bir otobüsten devletimizin en azından vergilerinden, mazotlarından, otobanlarından, en az kazandırdığı para Benim hesabıma göre 5 milyon liradır.
“MEMLEKETİMİZ VE DEVLETİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Var mı daha böyle bir sektör. İnanın İnanın memleketimiz için Devletimiz için çalışıyoruz. Otobüsçü hiçbir zaman hiçbir zaman doğru düzgün para kazanamıyor, onun için bütün yetkililere sesleniyorum. Bizim sesimizi duysunlar. Otobüsçü esnafına sahip çıksınlar, yatıyor, yatıyor, tüm araçlar gördüğünüz gibi yatıyor.
Edirne Otogarında Otobüslerin sefer düzenleyememesi nedeniyle Otogar içinde faaliyet gösteren taksi durağındaki tüm ticari araçların da hizmet veremediğini belirten Altunhan; “Ne kadar zor durumda olduğumuzu herkes görsün. Bakın taksici esnafı da aynı şekilde burada böyle bazen kontak açmıyorlar. Çekmişler duruyorlar. Kıymetli devlet büyüklerimiz, bizi temsil eden sektör yetkililerimiz, oturmayalım, sahip çıkalım gerçekten sektörümüz zor durumda. Otogarlar yatan otobüslerle dolu. Bıçak kemiğe dayanmış durumda. Bütün otobüsçüler deli dana gibi dolanıyor ve ne yapacağını bilmiyor.” dedi.

 8,544 total views,  6 views today

Next Post

CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞININ DİJİTAL TIRI TÜRKİYE'Yİ DOLAŞACAK

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Türkiye’nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlatılacağı Dijital Tır projesini hayata geçirdi. Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkıda bulunma amacıyla başlatılan proje kapsamında dijital ve teknolojik deneyim ve uygulama alanlarıyla donatılmış Dijital Tır, 52 ili ziyaret edecek. İlk durağı Edirne’de vatandaşları ağırlamaya başlayan Dijital Tır, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp