Mustafa Altunhan; “OTOGAR’DA HER DAKİKA SUÇ İŞLENİYOR”

admin

Haziran ayında ihalesi gerçekleşecek olan Edirne Otogarı ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Otogar işletmecisi ve Altunhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan; “Belediye Edirne Otogarına 15 milyon lira + KDV istiyor. Bu Otogarın 20 milyon lira da 10 sene içinde masrafı olacak. Yani toplam 40 milyon lira eder.  Sadece bununla da bitmiyor. İşletmeci olan kişi 40 milyon liradan sonra  10 sene çalıştırdığı elemanların tazminatlarını ve haklarını ödeyecek. Bakın bu süreç pandemiden önce olsaydı. Belki bu rakamlara kaldırabilirdi. Ama şu anda bu rakam 10 yıl süreyi kaldıramaz. BU Otogarın değerini kimler nasıl düşürdü. Bunu da anlatmak zorundayım.” dedi.

Otogarda bazı şahısların illegal faaliyet göstererek hala yolcu taşımacılığı yaptığına dikkat çeken Altunhan; “Biz kime şikayet ettiysek sonuç alamadık. Bunlar haksız rekabet yapıyorlar. Sahte belgelerle Ticaret Odasında şirketini tescil ettiriyorlar ve gelip otogarda haksız kazanç elde ediyorlar. Çorlu, Silivri diye belge alıyorlar ama İstanbul’a biletsiz yolcu taşıyorlar. Bir de Otogar da 7-8 tane adam yolcuları rahatsız ederek çığırtkanlık yapmaktadır. Biz gerekli yerlere şikayetimizi yaptık. Ama sonuç alamadık.  Edirne’miz sahipsiz mi? Ben bunu hala anlamış değilim. Edirne Otogarının bu ve bunun gibiler yüzünden değeri düşüyor. Otogarın değerinin düşmemesi için bu çetenin çökertilmesi lazım. Şu anda illegal bir şekilde peronlara girdiler ve benim olan yeri gasp edip orada faaliyet gösteriyorlar.” dedi.

20 Milyon lira vererek Otogar işletmeciliği yapacağına  illegal faaliyet gösteren şahıslar gibi kendisinin de hizmet verebileceğini tespit ettiğini ifade eden Altunhan; “ Ben anladım ki böyle bir sahte belge bende düzenleyeceğim. 20 Milyon ihale bedeli bir de 20 milyon masraf edeceğim. Tamamı bu süreçte 50 milyonu bulur.  Buna ne gerek var.  Neden bu parayı vereyim. Ben de illegal yollara başvurup taşımacılık yapacağım. Bakın Otogarda illegal yollardan taşımacılık yapanları Otogar kameraları dakika dakika kaydedip tespit ediyor. Savcılığa da suç duyurusunda bulunduk. Kısacası her dakika burada suç işleniyor.  Bu suç işleyenleri Edirne’de kim koruyor.  Bakın ben Edirne evladıyım bana bu kadar sahip çıkılmıyor. Böyle bir dünya var mı? diyeceğim ama Edirne’de varmış . Edirne şu anda garip bir haldedir. Bu olayı yetkililer neden aydınlatmıyor. Bakın aylar oldu bu belgelerin sahte olduğunu tekrar tekrar söyledim. Neden bunu araştırmıyorlar.” dedi.

 563 total views,  8 views today

Next Post

Edirne'ye Yeni Vali Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Son Dakika Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. 9 vali görevden alındı, 20 ilin valisi değişti. İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne Valisi olarak atandı. Edirne Valisi Ekrem Canalp’in de Batman Valiliğine atandığı açıklandı. H. Kürşat Kırbıyık Kimdir: 1978 yılında Konya’nın Beyşehir İlçesinde doğan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp