MUSTAFA ALTUNHAN “TESİSLERİMİZE ARAMA YAPMAK İÇİN GELEN KİŞİLER TESPİT EDİLMELİ”

admin

643 tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ağası işadamı Mustafa Altunhan düzenlediği basın toplantısında Saroz Körfezinde 31 Aralık akşamı yaşanan talihsiz olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü ve rahatsızlığı anlattı. Kendilerini Jandarma olarak tanıtan 3 tane sivil kişinin tesislere geldiğini, zorla tesislerde arama yapmak istediklerini ve bu kişileri eşkâlinin bulunması için Jandarmaya bildirdiği halde bir sonuç alamadığını ifade eden Altunhan; “Saroz körfezi’ndeki tesisimizde ben huzur aramak için kalıyorum. En azından 50 kere jandarma ile muhatap oldum. Ben burada bir şey yapmıyorum Ben sadece Saroz Körfezi’ndeki tesisimizde huzur arıyorum. Benim 3 tane A.Ş. şirketim var ve hepsinin başında müdürler var. Ben sadece sosyal medyaya video çekiyorum ve Orada huzur arıyorum, kendimi dinliyorum.

GECE YARISI BASKININI KİM YAPTI?
Ve en sonunda da 31 Aralık akşamı gece Yarısı tesisimizde bir kontrol oldu. Benim ikamet ettiğim evimin kapısına kadar dayanıp kapıları zorlama olayı gerçekleşti. O Gece yaşanan olayda Çocukların korkması, ailelerin Tedirgin olması bizi son derece üzmüştür. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın İçişleri Bakanımız, Milletvekilimiz, Sayın valimiz, herkesten yardım istedim. Çünkü bunun devletle hükümetle hiçbir alakası yok. Bunları yapanlar provokatörlerdir. Bakın herkes benim gibi derdini anlatamaz. Bakın ben rahatsızlıkları olan bir insanım ben kendime huzur arıyorum benimle uğraşmayın. Ben bu basın toplantısını gizli kalmış Fetö üyelerinin ortaya çıkması için bunları ortaya çıkarmaları için düzenliyorum. Bunlar gerçek suçluları gizliyorlar Kendi kendilerine suçlu yaratmaya çalışıyorlar. Bakın Ben burada doğdum, burada büyüdüm ve yıllardan beri de buradayım. Bugün çıkıp bir Allah’ın kulu Mustafa Altunhan’dan zarar gördüm diyebilir mi?

“O GECE TEDİBİRİ ELDEN BIRAKMADIK”
Saroz Körfezindeki tesislerinde 31 Aralık Gece Yarısı yaşanan talihsiz olayı anlatan Altuhan; “O akşam ikametimizin dubarından atlamak suretiyle, ilk önce yukarıdaki odalara giriyorlar. Buralarda da aksine çocuklar var. Aileleri de aşağıda ki Restaurantta. Tabi çocuklar kapıyı korkudan açamıyor. İçeriye ışık tutuyorlar. Daha sonra benim ikamet ettiğim yere de geldiler. Kapıya vurdular ve içeriye ışık tuttular. Bana bir kötülük yapılabilir endişesiyle ben de kapıyı açmadım. Daha sonra olayı gören bir kardeşim aradı beni. “Mustafa amca birileri el feneriyle senin evin etrafında dolaşıyor.” dedi. Daha sonra alt katta Şirketimizin Genel Müdürü ikamet ediyor. Onun da bir çığlığını duydum. Aynı şekilde onunda yüzüne ışık tutmuşlar. Daha sonra kendisini aradım ve “sakın kapıyı açma” dedim. O gece tedbiri elden bırakmadık ve sabahın olmasını bekledik. Sabah olduğunda Jandarma’yı aradık ve sorduk. Jandarma’nın sadece Restaurant’a gelip kontrol ettiklerini, evlere girilmediğini söylediler. Tabi bizde misafirlerimizden yaşanan talihsiz olay nedeniyle özür diledik.

“Yatan adam ceza ödemez, çalışan adam ceza öder”
Ardından Jandarma’dan 3 tane Jandarma görevlisi kardeşimiz geldi ve gece yazılan Tutanağın değişeceğini söylediler. Gece yazılan tutanağın sabah tekrar değiştirilmek istenmesine tepki gösterdim ve dedim ki ; “Akşam bizim evlerimize kim girmek istedi? Bunu ortaya çıkarın. Siz ceza yazacaksanız yazın. Cezadan korkacak adam değiliz. Ben bu memlekette en azından 10 Milyon lira ceza ödemişimdir. Yatan adam ceza ödemez, çalışan adam ceza öder. Bir yerde bir yöneticimiz bir hata yapıyor ve cezasını biz ödüyoruz. Yetkili arkadaşlar konularının bu olmadığını söyledi ve bizde 156’yı aradık. Geleceğiz dediler. Gelmediler. Aramanın sebebini bilmiyorum. Restaurant’ta insanların yan yana oturduğu için Jandarma tarafından tesisimizde kontrol yapıldı ve tutanak tutuldu. Biz buna bir şey demiyoruz. Evlerimize kim niye zorla girmek istedi? Bunun bulunmasını ve açıklanmasını istiyoruz.” Dedi.

Duruşum, Sertliğim ve yüreğiyle, hiçbir çeteye haraç vermediğini ve bundan sonra da böyle olacağını ifade eden Altunhan; “Kimseye taviz vermiyorum. Bazı çeteler de benden haraç istiyor. Onlarla kavgamı yapıyorum. Tabii bu olaylarda insanların dikkatini çekiyor, diyorlar ki bu adam nasıl ayakta kalıyor. Ben yüreğimle ayakta kalıyorum. Ben böyle davranırken hakkımı ararken güçlü dururken, zannediyorlar ki arkamda başka bir güç var. “Acaba nereden bu gücü alıyor” diye soruyorlar.” dedi. 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleşen Kalkışma olayına da değinen Altunhan; “ Bildiğiniz gibi 2016 yılında bir kalkışma oldu ve o kalkışma sürecinde biz 12 tane otobüs aldık. Bunları da biz siyaha boyadık ve dedik ki; “O karanlık geceyi herkes Hatırlasın, bilsin diye, Unutmasın diye, bir daha yaşamayalım diye biz otobüsleri siyaha boyadık.” ve böyle bir konuşma yaptık. O zaman ve o gün verdiğimiz mesajla da Fetö’ya kendimize göre bir gider yaptık. Ama sen misin o mesajı veren ve O günden sonra da fetö’cüler (bunlar gizli gizli her yerde var. Şu anda uyuyorlar.) kendileri bir şey yapamıyor Ama arkadaşları var. Ne yazık ki arkadaşları da bilmiyor bunların fetö’cü olduğunu ve gidiyorlar diyorlar ki bunlara Mustafa Altunhan kötü adam, Mustafa Altunhan şöyle adam hep Mustafa Altunhan’ı kötülüyorlar.”dedi.

 1,878 total views,  5 views today

Next Post

AK PARTİ'DEN 3 İSME SUÇ DUYURUSU

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı olarak geçtiğimiz günlerde Can Ataklı, Fikri Sağlar ve İlker Başbuğ’un yaptığı açıklamalara istinaden 81 ilde eş zamanlı olarak önceki gün saat 15.00’da suç duyurusunda bulunulup, Edirne AK Parti İl Başkanlığı tarafından basın açıklaması yapıldı. AK Parti Edirne İl Başkanlığı olarak, Edirne Adliyesi’nde yapılan suç […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp