Mustafa Altunhan’dan Esnafa bedava Çadır Teklifi

admin

643 Tarihi Kırkpınar Ağası ve Altunhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan düzenlediği Basın toplantısında Kapıkule yolu üzerinde kurulan çadıra tepki göstererek; “Benim Kapıkule yolu üzerinde yola sıfır 25 dönüm yerim var. Ticaret Odası ve Borsa birleşsin. Edirne Ticaret Odasına kayıtlı olan Edirne esnafı için oraya büyük bir çadır yapsın. Bana ait olan 25 dönüm yeri ben bedava Edirne esnafının hizmetine vermeyi taahhüt ediyorum. Burada sizin huzurunuzda söz veriyorum.” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı mustafa-altunhan-2-1024x768.jpg


“Edirne’ye Hızlı Tren geliyormuş, Biz de S-400’lerle taşımacılık yapacağız”
“Edirne’ye Hızlı Tren geliyormuş, bizde S-400’lerle taşımacılık yapacağız” esprisini yaparak konuşmasına başlayan İş adamı Mustafa Altunhan açıklamasında “Şu anda Edirne gündeminden düşmeyen bir çadır olayı var. Kimlerin bu çadırı kurduğunu ve kimlerin izin verdiğini bilmiyorum. Ama, Bu çadırın Edirne esnafına büyük zarar vereceği kanısındayım. Bu çadırın Kapıkule’de Girişe kurulması büyük bir yanlıştır. Edirne esnafına karşı haksız rekabet ortamı sağlanmıştır. Bulgaristan veya Yunanistan’dan gelen yabancı vatandaşlar artık alışverişini hemen oradan yapıp, Edirne içine girmeden tekrar geri dönecektir. Bu çadıra artık İstanbul yada Ankara’dan esnaf gelip faydalanacak ve parayı toplayıp dışarı götürecek. Bizim esnafımız da burada ağzı açık bakacak. Böyle bir şey olamaz.” dedi.
“İstenirse Çadır Hemen kapatılır”
İstenildiği takdirde Çadır’ın faaliyetinin hemen sonlandırılabileceğine de dikkat çeken Altunhan; “Eğer istenirse bu çadır bir yürütmeyi durdurma kararı ile burada böyle bir ticaret yapamazlar. Zaten normal şartlarda da Çadırda ticaret olmaz. Bunların hiçbiri yasal değildir. Bakın bu çadırda hangi güvenlik önlemleri var?, Naylondan bir çadır. Alllah korusun, Bir yangın çıksa facia olur. Kim bunun hesabını verebilir? Bu çadıra kim ruhsat verdi? Bu çadırın Ruhsatı var mıdır?, Biz ufacık 5m2 lik bir dükkan açsak, ruhsatından, elektriğine, vergi dairesine kaydına kadar her türlü detaya kadar inceleme yapılıyor. Eğer Çadır gibi yerlerde kolay ticaret yapma imkanı varsa Bende Saraçlar Caddesine bir çadır kurup Ticaret yapmak istiyorum” dedi.
“Edirneli Esnaf Dükkanını kapatıp Çadır’a gitmez”
Edirne’li esnafın çadırda faaliyet göstereceği bahanesi ile Çadır Yöneticilerinin tepkilerin hedefi olmaktan kaçmaya çalıştığını ifade eden Altunhan; “Bakın Edirneli esnafın çadırda faaliyet göstereceğini söylüyorlar. Bunların olma ihtimali yok. Edirne’li esnaf dükkanını kapatıp çadıra ticaret yapmaya gitmez. Kimse kılıf uydurmasın. Bu iş sadece bir başlangıçtır. Edirne’de odaların sahip çıkması lazım. Çadırlara kimsenin göz yummaması lazım. Yunanistan ve Bulgaristan’dan gelen Turistlerle geçinen esnafı kimse zora sokmasın. Bu esnafın ekmeğine kimse kan doğramasın. Yazıktır, Günahtır.” dedi.

 1,038 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN KIRKPINAR’I DEĞERLENDİRDİ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen 658. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde Belediyenin 4 milyon 272 bin 207 lira giderinin, 1 milyon 414 bin 224 lira da gelirinin olduğunu belirterek, “Geçtiğimiz yıllara göre bu yıl gelir-gider makası daha önceki yıllara göre daha iyi durumda” dedi. Gürkan, gazetecilerin, Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği’nin, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp