Mutfaktayız: Kurabiye Ve Limonata Yapıyoruz

admin

Edirne Özel Beykent Koleji İlköğretim Okulu Müdürü Halil Altuğ yaptığı  açıklamada okul öğrencilerinin  Anaokulu Büyük Grup  olarak Dünyanın İşleyişi isimli PYP temasında  malzemeleri ve onların değişen özelliklerini öğrendiklerini  belirterek,. Malzemelerin değişen özelliklerini de çok eğlenceli bir etkinlikle KURABİYE VE LİMONATA yaparak öğrendiklerini söyledi. öğrencilerin Öncelikle önlüklerini, eldivenlerini kendileri giyip  bonelerini taktıklarını, daha  sonra da kurabiyelerini  ve limonatayı yapmaya başladıklarını belirtti.

Öğrencilerin pişirdikleri  kurabiyelerini afiyetle yediklerini  bu arada , öğretmenlerine de ikram ettiklerini kaydeden.

Altuğ” Etkinlik boyunca öğrencilere  destek olan okulun aşçısı “Devlet Kesmegülü” ye teşekkür ediyoruz” dedi.limonotas

 303 total views,  2 views today

Next Post

Selimiye 11 Yıl Sonra Dünya Kültür Mirası Listesinde

Dünya Kültür Mirasında Selimiye ve Sorumluluklarımız’ konulu bir konferans veren UNESCO Dünya Mirası Alan Yönetim Başkanı Dr. Nurçin Çelik, Selimiye’nin Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giriş sürecinde ilk başvurunun 25 Şubat 2000 yılında yapıldığını ve listeye 11 yıl sonra, 29 Haziran 2011’de girdiğini belirtti. Edirne Valiliği ve Edirne Belediye Başkanlığı tarafından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp