CHP’nin 14. Olağan Kadın Kolları Kurultayında MYK Üyeliğine seçilen CHP Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu Edirne’den Kadın mücadelesini temsil etmek üzere girdiğim MYK listesinde şahsımı destekleyen Kadın Kolları Genel Başkanıma ve tüm kadın yoldaşlarıma teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.” dedi.

“BU GURUR HEPİMİZİN”
Gegeoğlu açıklamasında; “Partimizin 14. Olağan Kadın Kolları Kurultayında Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka olmuştur. Seçime iki aday katılmış olup Fatma Köse 204 oy Aylin Nazlıaka 309 oy almıştır. Edirne’den Kadın mücadelesini temsil etmek üzere girdiğim MYK listesinde şahsımı destekleyen Kadın Kolları Genel Başkanıma ve tüm kadın yoldaşlarıma teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

Bizler Cumhuriyetimizin aydın yüzleri, ülkemizin umutları, yarınları ve altı okun emektar kadınlarıyız. Bizler yeri geldiğinde hayatını hiç düşünmeden riske atan, kar kış, yağmur çamur demeden sokaklarda terini akıtıp çalışan, kapı kapı gezen, broşür dağıtan,ailesinden, sevdiklerinden feragat eden, yaşamından kısan, bütün varını yoğunu partisine veren bu partinin emektar kadınlarıyız. Mücadelemize yeni bir soluk katmak için, korkunun sofrasında yılgınlığı reddederek, faşizme karşı demokrasinin bayrağını taşımak için, çocuk işçilerden çocuk gelinlere, kadına yönelik şiddet taciz ve tecavüzlere, işsizlik ile gelen intiharlara kadar bize mahkum edilen karanlığı Kadın örgütümüz ve partimizle omuz omuza mücadele edecek yok edeceğiz.
Sefaletten inleyenlerin,birikimini, icra ve iflas takiplerinde kaybedenlerin, elektrik,su parasını,kira ve çocuğunun ihtiyacını karşılayamayanların hak, hukuk adalet diyenlerin, çiftçilerin, emeklilerin haksızlığa uğrayan herkesin sesi olacağız. İktidar yolunda en önde yürümeye devam edeceğiz.
Bu ailenin bir parçası olmanın gururuyla iktidara giden yoldan tüm yoldaşlarıma “Rotamız iktidar kotalar bize dar” diyerek saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.