Nasa Ve Cebit Bilişim Fuarı Gezimiz

admin

NASA

Özel Edirne Beykent İlkokul ve Ortaokulu olarak 1 Aralık 2012 tarihinde Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın, insanoğlunun uzayla ilgili önemli çalışmalarını bir araya getiren sergisi “Nasa: A Human Adventure”’yi ziyaret ettik. 2.500 m2 büyüklüğünde Expo Center’a kurulan sergide, insanoğlunun uzaydaki 50 yıllık macerasını gözler önüne seren NASA koleksiyonuna ait uzaya gitmiş ve gelmiş 100’den fazla orjinal parça ve çok büyük objeleri gözlemledik. Uzayı düşleyen öncü bilim insanlarının uzaya yolculuk hayalini ve bu hayali nasıl gerçeğe dönüştürdüklerine şahit olduk. Ayda yürüyen en genç astronot unvanına sahip Apollo 16 Lunar Modül Pilotu General Charlie Duke’ü Ay’a götüren modülün mükemmel bir replikasını ve uzaya gönderilen en büyük ve en güçlü aracın, Saturn V’in replikasını inceleme şansı yakaladık.1957 yılında Rusların Sputnik’i uzaya göndermesiyle başlayan uzay rekabetine adeta tanık olduk. Uzay keşfinin şu anını ve geleceğini, Huıbble Teleskopunu ve bu teleskopun son yıllardaki hayret verici keşiflerini gözlemledik. Son elli yılda uzay alanındaki gelişmeleri görmek inanılmazdı. Uzay bu gün de geçmişte olduğu gibi bir macera. Bu maceranın birer parçası olduğumuz için çok mutluyuz.

 

 

CEBİT BİLİŞİM FUARI

4,5,6,7,8. Sınıf öğrencilerimizden oluşan gezi grubumuzla  İstanbul Cebit bilişim fuarını ziyaret ettik. Gezimiz öğrencilerimizin bilgi ve bilişim alanında yapılan gelişmeleri tanıma ve yerinden görme imkânı sağlamıştır. Ayrıca gezi boyunca yaratıcı düşünme becerilerinin gelişmesi, dijital dünyamızda ve eğitim sektöründe yapılan yeniliklerden haberdar olma ve meslekler hakkında bilgi sahibi olmuşlardır. 

 135 total views,  2 views today

Next Post

Edirne'de 3 Bin 150 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde polisin bir işyerine düzenlediği operasyonda 3 bin 159 paket sigara ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Uzunköprü ilçesi Muradiye Mahallesi Anabacı Caddesi üzerinde bulunan F.A.’ya ait büfede gümrük kaçağı sigara satışı yapıldığı bilgisini aldı. Uzunköprü Cumhuriyet […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp