NAZIR, “mahallemizde sağlık ocağı yok”

admin

YANCIKÇI ŞAHİN MUHTARI (3)

 

 

 

 

 

 

Edirne’nin eski yerleşim alanlarından olan Yancıkçı Şahin Mahallesi Muhtarı Orhan Nazır, mahallenin sorunları ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “ Eski adı SSK yeni adı Selimiye Devlet Hastanesi olarak hizmet veren binanın tamamen Halk Sağlığı Müdürlüğüne verildi.

Burada en önemli sorunumuz mahallemizde aile hekimliğinin bulunmamasıdır. Bu konuyu defalarca dile getirdim. Aile hekimliği verileceği konusunda söz verilmesine karşın bu yerine getirilmedi.

Bu konuyu  İl Halk Sağlığı Müdürü ile görüştüm. Daha önce de Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Emrah beyle de konuyu görüştüm.

Verileceği konusunda taahhüt ettiler fakat gerçekleşmedi. İnsanlarımız sağlık hizmetleri konusundan çok mağdur mahallemize en yakın sağlık ocağı kıyık semtimizde. Vatandaşlarımız bir iğne yaptıracaklar veya tansiyonlarını ölçtürecekler veya ilaçlarını yazdıracaklarında oralara gitmek zorunda kalıyor. Mahalle halkımız için bu bir eziyettir.

Mahallemde aile hekimliği olmaması bizleri çok  üzüyor. Yetkililere buradan bir kez daha sesleniyorum. Mahallemize bir an önce aile hekimliği getirilsin. İnsanlarımız mağduriyetten kurtulsun.

En küçük sağlık hizmeti için  Bostanpazarı ve  Kıyık’a  gitmek zorunda kalmasın. Bir an önce Eski Selimiye Hastanesinin bir bölümüne halkımıza hizmet sunacak aile hekimliğinin getirilmesini istiyoruz.

YANCIKÇI ŞAHİN MUHTARI (2)

 

 

 

 

 

 

 

24 MAHALLE İÇİNDE AİLE HEKİMLİĞİ OLMAYAN TEK MAHALLE   

Bu bizim için çok önem taşıyor. Bu konuda yaptığım girişimler sonuç vermedi. Edirne merkezde 24 mahalle içinde aile hekimliği bulunmayan tek mahalle  bizim mahallemiz. Selimiye Hastanemizin de ne olacağı konusunda bilgimiz yok.

Bunu önümüzdeki günlerde bekleyip göreceğiz.  Hastane konusunda aldığım duyuma göre  buraya  Çocuk Gelişimi, Verem Savaş, Kanser Tedavisi Kemik  Ölçümü  yapılacakmış. Bunlar da güzel hizmetler fakat bizim için acil olan aile hekimliği. Bu isteğimizin yerine getirilmesini bekliyoruz.” dedi.

YANCIKÇI ŞAHİN MUHTARI (1)

 

 

 

 

 

 

 

HASTANE KALKTI İŞYERLERİ KAPANDI   

Hastanenin mahalleden kalkması ile  bölgedeki eczaneler ve işyerlerinin kapanmak zorunda kaldığını belirten Nazır, “hastane kapanınca  şimdi işyerlerinin bir kısmı kapandı bazılarının kapısına kiralık olarak yazıldı. İnsanlarımız mağdur oldu. Ben bu mahallede 13-14 yıldan bu yana mahalle muhtarıyım. Mahallemizde çocuklar için bir oyun alanı olsun istedim. Fakat mahallemizde çocuklara park yapılacak yerimiz yok.

Belediyemizden bu konuda yardım bekliyoruz. Şükrüpaşa ilkokulunun yanını düşündük Milli Eğitimle pürüzler çıktı. Mahallemizde yeşil alan olmadığı için mağdur durumdayız. Mahalle çocuklarımız Okulun bahçesinde oynamak zorunda kalıyorlar. Biz çocuklarımız için salıncağı ve diğer araçları olan bir çocuk parkı arzuluyoruz. Şükrüpaşa İlkokulu’nun içinde olan oyun aletleri de bir yıl içinde dağıldı. Mahallemizde 10-12 bin nüfus var.  Diyebilirim ki Edirne’deki mahalleler içinde en huzurlu mahalle bizim mahallemiz.

YOLLAR OTOPARK GİBİ    

Mahallemizdeki yerleşim alanları bitişik nizam. Mahallemizde otopark sorunumuz var. Otopark olmadığı için her aile evinin önüne baba direklerden koyuyor. Bu konuda şikâyetler var. Sokaklara sağlı sollu araç park ediliyor. Allah esirgesin bir yangı olması halinde zor durumda kalacağız. Belediye ile iletişimimiz iyi bir sıkıntımız olmuyor.

Bir başka sorunumuz da  yasa gereği postacı bir kişiyi evinde bulamadığı zaman, kendilerine teslim edilmiş gibi muhtarlıklara  teslim ediyor. İnsanlarımız çok duyarsız. Örneğin trafik cezası, protestolar ve bunun gibi tebligatlarda her geçen gün artıyor. Bu tür tebligatlar bize teslim edilmesi ile birlikte işlem başlatılıyor. İnsanlarımız evlerinin kapısına asılan uyarı yazısını önemsemiyor Zannediyorlar ki, önemsiz bir şey. Muhtarlıkların her yanı evrak doldu. Trafik cezalarında erken ödemelerde indirim yapılıyor.  Ödemelerin gecikmesi durumunda cezalar artıyor” dedi

 91 total views,  5 views today

Next Post

Bir ulusal bayramın ardından

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu  yıl alışık olmayan  farklı görüntülerle kutlandı. Bayramın bu görüntüleri milli bayram kutlamasından çok, adeta bir karnaval, panayır havasını andırıyordu. Daha önceleri görmeye alıştığımız 23 Nisan gününü anlatan şiirler, öğrencilerin veliler tarafından ilgi ile izlenen geçit töreninden bir eser yoktu.             Bu bayramın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp