NAZIR, “sigorta hastanesinin bazı birimleri kalmalı”

admin

NAZIR, “sigorta hastanesinin bazı birimleri kalmalı” (1)

 

 

 

 

 

 

 

Eski adıyla sigorta yeni ismiyle Selimiye Devlet Hastanesinin de içinde bulunduğu Yancıkçı Şahin Mahalle Muhtarı Orhan Nazır, Selimiye Devlet Hastanesinin tamamen mahalleden  kaldırılmasının doğru olmadığını belirtti. Nazır, “ mahallemiz ve çevredeki mahallelere uzun süre sağlık hizmeti veren hastanenin tümüyle kaldırılmaması gerektiğine inanıyorum. Mahallemiz Edirne merkezinde bulunan eski bir yerleşim alanı bu hastanemiz şehir içinde 5 mahalleye sağlık hizmeti sunmaktadır. Şükrüpaşa, Yancıkçı Şahin Abdurrahman Mahallesi, Nişancı Paşa Medrese Alibey mahalleleri bu hastaneden yararlanıyor. Bu hastanenin mahallemizden kaldırılmaması için bin civarında imza topladım. Ne yazık ki olumlu cevap alamadım. Dilekçe ile başvurduğumda sonucun ne olduğunu bana bildireceklerdi uzun süre geçti bana henüz bu yönde bir cevap gelmedi. Bu hastane kaldırılacak olursa burada üç dört polikliniğin kalmasını temenni ediyorum. Diyelim bugün vatandaş tansiyonunu ölçtürecek veya iğne yaptıracak. Yeni kurulan hastane bölgemize çok uzak bir yerde. Onun için hastanemizin yerinde poliklinik veya geniş donanımlı  bir aile hekimliği bulunması gerekir. Bu talebimiz kabul görürse vatandaşlarımızın sağlığı açısından da bir ihtiyaç giderilmiş olacak. Bunun yanında eczanelerimiz de mahallemizden uzaklaşacak. Böyle bir sıkıntı da doğmuş olacak, bu yerin ne olacağı belirsiz, bazıları hastanenin yerinin TOKİ’ye verileceğini söylüyor.

NAZIR, “sigorta hastanesinin bazı birimleri kalmalı” (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

HASTANENİN TAMAMEN KALDIRILMASINI İSTEMİYORUZ

Ulaşım sorunu bulunmayan Edirne merkezinde olan bir yerden hastanemizin kaldırılmasını doğru bulmuyoruz. Sağlık sorunu çok önemli bir sorun. Yeni yapılan hastaneye gitmek isteyen vatandaşların oraya ulaşması zaman alacak burası kadar kolay ulaşım imkânı yok. Yetkililerin seslerimizi duymalarını istiyoruz” diyen Nazır ,Yancıkçı Şahin Mahallesinin 24 mahalle içinde en huzurlu ve en sakin mahalle olduğunu belirterek, gerekli sorunlar bulunduğunda yetkililere iletiyoruz belediyemiz gereken ilgiyi gösteriyor. Ben 12 yıldan bu yana muhtarım, mahallemizde yeşil alan bulunmadığı için mahalle halkım adına üzüntü duyuyorum. Mahallemizdeki halkın çoluk çocuğu ile oturabileceği çocuklarının oynayabileceği bir alanımız bulunmamaktadır. Bölgemizde yeşil alan yok. Sadece Talatpaşa Caddesi eski Ayşekadın karakolunun önünde bir yeşil alanımız bulunmaktadır. Burası da park açısından pek uygun değil.

YEŞİL ALAN SORUNUMUZ VAR

Ben muhtarlık döneminde yeşil alan özlemini çekiyorum. Şükrüpaşa İlkokuluna çocukların oynayabileceği yer yaptırmıştım.  Bu altı ay devam etmedi oradaki çocukların faydalanacağı araçlar parçalandı.  Gerçekten mahallemizde bir park ve yeşil alan olmasını arzuluyorum. Mahallemiz halkı böyle bir imkândan yararlanmak için diğer mahallelere gitmek zorunda kalmamalı. İstimlâk edilip yeşil alan olabilecek bir kamu yerimiz yok. Evler birleşik nizamda. Evlerimizde de yeşil alan yeri yok. Bir de evlerin bodrumlarına yapı kullanma izni verilmemeli. Bu büyük sorun yaratıyor. Yağmurlu havalarda evlerin alt katlarını sular kaplıyor. Mahalle eski yerleşim alanı olduğu için alt yapısı yeterli olmuyor. Belediye Başkanımız da söyledi bundan sonra evlerin bodrumlarına yapı kullanma izni verilmeyecek. Edirne’de trafiğe çıkan araç sayısının çok olması bazen yolların araçlarla kaplanmasına neden oluyor. Araçlar için otopark sorunu her yerde olduğu gibi mahallemizde de var.

ARAÇ OTOPARK ALANI YOK

Evlerin araç park alanları olmaması nedeniyle evlerin önündeki sokaklar araç park alanına dönüşüyor. Aslında insanlarımızın toplu taşıma araçlarıyla seyahat etmelerine yönlendirilmesi gerekir” diyen Nazır Selimiye devlet hastanesinin kalkması durumunda çevresindeki yeşil alanın park olarak kullanılması konusunda teklif yapacaklarını belirterek “ Hastane konumu ne olursa olsun ben belediye Başkanımız Recep Gürkan’a giderek hastane yanındaki yeşil alanın park olarak kullanılması teklifinde bulunacağım. Mahallemiz yakınında Yıldız Park var, halkımız buradan yeterince yararlanamıyor. Bu parka aileler ilgi göstermiyor. Düzenli bir işletmesi yok. Mahalle halkımız çocuklarını alıp stres atabileceği bir park olsun istiyor. Bir de mahallemizde bazı sokaklar adeta patika gibi çok dar buralara nasıl imar izni verilmiş bilemiyorum. Buralara itfaiyenin de girmesi mümkün değil.” Diye sorunlarını dile getiren mahalle muhtarı en büyük sorunlarından birinin de kendilerime verilen tebligat olayı olduğunu belirterek, “ postacılar tebligatlar için adreslere gidiyor.

NAZIR, “sigorta hastanesinin bazı birimleri kalmalı” (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

ADRESLERİNDE BULUNMAYAN TEBLİGAT ZARFLARI BÜYÜK SORUN

Evinde bulamadığı zaman evin kapısına” tebliğ zarfının muhtarlıklarda” olduğunu belirten yazı yazıyor. Daha sonra bu tebligatları muhtarlıklara teslim ediyor. Bu tebligat yasasına göre teslim alınmış gibi kabul ediliyor.  Bu konuda vatandaşlarımızla sorun yaşıyoruz. Tebligat duyurusu alan vatandaşlar geceleri telefon ederek “benim kapıma yazı yazılmış nedir”  ben çalışıyorum bu nedir diye soruyor. Ben de kendilerine evde olmadığınız zaman postacı kapınıza bir yazı bırakarak evrağınızı muhtarlıkları teslim ediyorlar diyorum, bu evrağı bizden almak zorundasınız diye uyarıyorum. Almadığınız zaman ise aynen alınmış gibi muamele göreceğini belirtiyorum. Tebligat yasası eski kanuna göre uygulaması devam ediyor. Bu insanlarımız açısından da doğru değil. Bunun için PTT her bölgeye bir eleman bulundurarak bizleri araya sokmadan sorunu çözebilir veya PTT acentelerine teslim edilebilir. Bu durum bizi vatandaşlarımızla karşı karşıya getiriyor, bu yönde sıkıntımız büyük. Vatandaşlarımız da biraz duyarsız, bizlere gelen evraklar öyle sıradan evraklar değil birçoğu icra ve borç ödenmesi gereken günlü evraklar, zamanında alınmadığı zaman ceza geliyor. Diyelim Trafik cezası tebligatları zamanında yatırıldığında indirim yapılıyor. Elimizde yüzlerce sahibine ulaşmayan evraklar var. Bunları üç ay bekletiyor daha sonra yakıyoruz.”Dedi.

 

 


 8 total views,  2 views today

Next Post

Sarayiçi’nde bunu da gördük

            Sarayiçi ismi her zaman Edirne ile anılan, yıllardır devam eden yağlı güreş müsabakalarıyla Türk gücünü dünyaya duyurduğu bir yer olarak bilinir.  Güreşlerin yapıldığı zaman yurdun dört bir yanından binlerce insanı bir araya getiren tarihi bir yerdir. Sarayiçi dendiğinde günümüzde Kırkpınar etkinlikleri akla gelir. Aslında bu alanın tarihimizde bir başka […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp