Nedir bu ayrımcılık?

admin

Edirne de birçok köy yolları asfaltlanmaya başlandı. Vatandaşlar yapılan asfaltlama çalışmalarından memnun. Uzun zamandır toprak yolda araçları ile ulaşımda sıkıntı yaşayan vatandaşlar köy yollarının asfaltlanmasıyla büyük sevinç yaşıyor. Keşan’ın köyü olan Lalacık ile İpsala ilçesinin son köyü Pazardere arasında bulunan 4 km’lik resmi köy yolu asfaltlanmayı bekliyor.

Onlarca köyü, Keşan – Edirne yoluna bağlayan Devletimizin resmi yolu kaderine terk mi edildi.? 

Hazır bu yollar yapılırken Lalacık İle Pazardere köyü arasındaki  bulunan kısa mesafe stabilize yolunda yapılması gerektiğini ifade eden  Lalacık eski köy muhtarı Selahaddin Çalışkan, “Pazardere Köyü’nden çıkıldığında, bu yolun bir yönü Lalacık Köyü’ne, diğer yönü ise Beyendik Beldesi’ne bağlanıyor.

 “Siyasi çekişme mi var..?”

Geçmiş 2 dönemde köyümüzün muhtarlığını yaptım. Muhtarlığım döneminde de özellikle köyümüz ile Pazardere Köyü’nün arasındaki bu stabilize yolun asfaltlanması için gerekli girişimlerimiz ve isteklerimiz oldu. Bu yol zaman zaman bozuldu ve asfaltlanması konusundaki taleplerimize karşılık stabilize olarak yol tamir edildi. Bu şekilde ulaşım sağlanmaya çalışıldı. Tabidir ki özellikle kış dönemlerinde yol çamur olmakta ve de araçlar kalarak zorluklar çekilmektedir.” dedi. Selahaddin Çalışkan, yolun yapılmasıyla ilgili ısrarlı taleplerinden sonra yolun Pazardere Köyü ile Beyendik Beldesi arasındaki bölümünün asfaltlandığını dile getirerek, şunları söyledi: “Peki çok kısa bir mesafe olan Lalacık-Pazardere yol bölümü neden asfaltlanmıyor? Bu konuda ilçemizden seçilmiş tüm İl Genel Meclisi üyelerinin bu konudan haberleri mi yok? Nedir bu ayrımcılık ? Bu konun çözülmesini beklemek en doğal hakkımız olduğunu düşünmekteyim” dedi.

 

 194 total views,  2 views today

Next Post

Türkiye’nin tek umudu “Meral Akşener” Geliyor.

EDİRNE AJANS – Sadece Haber verir –  Siyasette belli bir tıkanıklığın olduğunun altını çizerek, sözlerine başlayan Şimşek, “Siyasette, rekabet konusunda belli bir eksiklik söz konusu. Tek başına AKP iktidarının domino ettiği bir tarzda yürüyor. Rekabet edebilecek ve siyasi alternatif olarak, karşılarına çıkacak bir parti kalmadı. Çünkü AKP, uzun zamandır uygulamış […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp