Nehir yatağındaki su borusu DSİ’nin çalışmaları sırasında patladı

admin

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Karaağaç’ta su kesintisi yaşandığını belirterek, “Meriç Nehri’nde DSİ tarafından yapılan nehir yatağı temizliği sırasında yatay sondaj ile geçen ve Karaağaç Mahallesi’ni besleyen 280 mm çaplı ana borunun patladığı tespit edildi” dedi.

Tanrıkulu, su borusunun patlağının yaşandığı bölgede basın mensuplarına açıklamadalar da bulundu. Karaağaç Mahallesi’ne su verilemediğini ifade eden Tanrıkulu, “Karaağaç’ta bir su kesintisi vardı. Ekipler mahalledeki şebeke borularına baktılar ancak bir patlak veya arıza tespit edemediler. Bugün saat 14.00 itibariyle Meriç Nehri’nde DSİ tarafından yapılan nehir yatağı temizliği noktasında yatay sondaj ile geçen ve Karaağaç Mahallesi’ni besleyen 280 mm çaplı ana borunun patladığı tespit edildi. Şu an burada bir çalışma yapılıyor. Şu an vanalar kapatıldı. Karaağaç Mahallesi’ne su veremiyoruz. Bizim Karaağaç Mahallesi’nde bir su depomuz var. Buradan su basıyoruz ancak bu Karaağaç Mahallesi’nin yüzde yirmisini ancak besleyebiliyor. Başkanımızın talimatıyla tankerleri de gönderdik.  Depolara tankerlerle su depoluyoruz. Birkaç saat içerisinde patlayan boruyu ortaya çıkardığımız zaman borunun tamirini yapacağız” dedi.

En kısa zamanda mahalleye su verileceğini anlatan Tanrıkulu, “ Daha önce 2007 yılında ana su boruları tarihi köprülerden borularla biz Karaağaç Mahallesi’ni besliyorduk. Fakat 2007 yılından sonra çıkan bir yönetmelikle nehrin altından yatay sondajla Karaağaç Mahallesi’ni beslemeye başladık. Bu nehir yatakları temizliğini yapan DSİ elemanları çalışanları muhtemelen borunun buradan geçtiğini bilmiyorlardı. Bize de bir şey sormadılar. Bu anlamda da borunun patladığını anladık. Patlayan borunun tamirini yapmak için ekiplerimiz çalışıyorlar. Bugün bunun tamiratını gerçekleştirdikten sonra 4-5 saat içerisinde Karaağaç Mahallesi’ne yeniden su vermeye başlayacağız” ifadelerine yer verdi.

 190 total views,  2 views today

Next Post

Lalapaşa’ya Yatırımlar hızla devam ediyor

Göreve geldiği ilk günden bu yana, Lalapaşa Belediyesi’ni borçsuz bir belediye yapan Başkan Bülent Şahinşah, ilçedeki yatırımlara da hız kesmeden devam ediyor.             Geçtiğimiz günlerde alınan yeni kepçe Lalapaşa Belediyesi önünde vatandaşlara tanıtıldı. Kepçe’nin koltuğuna oturan Başkan Şahinşah, İş Makinasının ilk test eden isim oldu. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp