Nehirlerin su debisi dibe vurdu

admin

Nehirlerin su debisi dibe vurdu (1)

 

 

 

 

 

 

 

Kış aylarında 250-300m3 saniyeye yükselen Meriç nehri su seviyesi şu anda Tunca nehri ile birleştiği noktada 110m3 saniye seviyesinde akıyor.

Nehirlerin su seviyesinin ağustos ayında daha da düşmesi bekleniyor.  Tunca nehrinin su düzeyi 10m3 saniye seviyesinde Meriç ve Arda nehirlerinin toplam su seviyesi ise 100m3 saniye.

Ergene nehrinden ise saniyede 5m3 su geliyor. Meriç nehrinin Saros körfezine kavuşmadan önce İpsala çevresindeki su düzeyi 150 m3 düzeyinde Meriç nehrine buradan Yunanistan’dan gelen Kokina deresi de katılıyor.

Tarım ürünlerinde sulama sezonu olduğu için Edirne’den geçen nehirlerin su debileri bu aylarda en alt seviyede seyrediyor.

Nehirlerin su debisi dibe vurdu (2)

 128 total views,  5 views today

Next Post

Pehlivan kayıtları devem ediyor

              4. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Güreş Tutacak Pehlivanların Kayıtları Yapılmaya Başlandı. Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mimar Sinan Spor Salonu’nda sabah saatlerinden itibaren Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen ve çeşitli boylarda yapılacak Güreşlere katılacak pehlivanların kayıtları, oluşturulan masalarda iki gün süre ile gerçekleşecek. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp