Korona Virüsü nedeniyle ara verilen Futbol müsabakaları yeniden başlıyor. Bal Ligi 11. Grupta mücadele eden temsilcimiz Edirnespor Haziran ayında sahaya çıkıyor. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kulüp Başkanı Savaş Üner; “Liglerimiz 12-13-14 Haziran’da başlıyor.. Hayırlı olsun..”dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı SAVAŞ-ÜNER.jpg

Bal Ligi 11. Grupta Şampiyonluğa oynayan temsilcimiz Edirnespor bu sezonda oynadığı 22 karşılaşmada aldığı 41 puanla, Lider Arnavutköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübünü 1 puan gerisinde 2. sırada yer alıyor. Adım Adım Şampiyonluğu kovalayan Temsilcimizin 12-13-14 Haziran tarihlerinde yeniden yeşil sahalara dönecek olması spor severler de büyük heyecan ve sevinç yarattı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir: “Ligleri 12-13-14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık”

Öte yandan TFF Başkanı Nihat Özdemir, video konferans aracılığıyla düzenlediği basın toplantısında; “İnsanlık tarihinin en zorlu dönemlerinden birisini yaşıyoruz. Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını, bütün dünyayı sardı ve 5 ay geçmesine rağmen etkisini hala sürdürüyor. Bu süreci birlik beraberlik içerisinde en az kayıpla atlatmaya çalışıyoruz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı NİHAT-ÖZDEMİR.jpg

En son Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisine bizleri kabul ettiği, değerli bilgilerini paylaştığı için teşekkür ediyorum. Sayın Koca, gerçekten zor bir görevi başarıyla yürütüyor, verdiği mücadele ve duruşu ile hepimize örnek oldu. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Bugün de Yönetim Kurulu toplantımızı yaptık. Devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla hazırladığı Normalleşme Planı kapsamında değerlendirmelerde bulunduk. Görevimizin zorluğunu ve sorumluluğumuzu biliyoruz.

Tüm şartları göz önünde bulundurarak bir yol haritası çizdik. Bütün kamuoyunun da merakla beklediği kararımızı şimdi sizlere duyurmak istiyorum.

Şimdilik olmak kaydıyla, elimizde değişik senaryolarımız da bulunmakla birlikte ertelenen Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerimizi 12-13-14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık.

Bu kararımızla liglerin belirlediğimiz takvimde oynanması için Sağlık Bakanlığımıza müracaat edeceğiz. Sağlık Bakanlığımız da konuyu bugüne kadar değerli çalışmalara imza atan Bilim Kurulumuza havale edecek.
Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu, beraber yapacakları çalışmalar sonrasında müsabakaların nasıl ve hangi şartlarda oynanacağına karar verecek. Bu süreçte Bilim Kurulu’nun Sağlık Kurulumuzla beraber yapacağı değerlendirmeleri de içeren sürecin sonunda ortaya çıkacak esasları tüm kulüplerimize bildireceğiz.


Bilim Kurulumuz bu çalışmalarını yürütürken biz de Futbol Federasyonu olarak Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig ile Bölgesel Amatör Liglerimizdeki kulüplerimizi temsil eden Kulüpler Birliği Vakfı ve dernekleri ile görüşmeler yapmaya başlayacağız. Tüm istişarelerimizi yapıp Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun maçların nasıl oynanacağına dair kararı çerçevesinde ligleri başlatacağız. Devletimizin tüm kurumlarının desteğiyle sezonu tamamlamayı hedefliyoruz. Antrenmanlarına başlayan kulüplerimizin bu zaman zarfında hazır hale geleceğine inanıyoruz.
Hiçbir şeyin eskisi olmayacağını biliyoruz ama yeni dönemi de fırsata çevirmek istiyoruz. Bu nedenle, sağduyu içerisinde kararlara saygı duyarak, bireysel ve toplumsal tüm sorumluluklarımızı yerine getirerek bunu başaracağımızdan eminiz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı EDİRNESPOR.jpg

İnşallah liglerimizi en güzel şekilde temmuz ayı sonunda tamamlayacağız, kupalarımızı sahada vereceğiz ve ağustos ayında da UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ülkemize yakışır şekilde ev sahipliği yaparak sezonu taçlandıracağız. Aldığımız kararlarımızın ülkemize ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.