Nesim İba “Bu zafer Yerel seçimin ayak sesleridir.”

admin

24 Haziran’da gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Türkiye genelinde büyük bir zafere imza atan AK Parti, Edirne’de il genelinde önceki seçimlere göre oyunu arttıran tek parti oldu. Seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla AK Parti İl Başkanlığı Binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Nesim İba; “24 Haziran seçimlerinin ülkemize, milletimize hatta Dünya lideri de olduğumuz için Tüm Dünya’ya da hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye’de biliyorsunuz seçim kampanyaları sesli, yazılı ve görsel anlamda gündemi epey işgal etmektedir. Biz bu süreçte Edirne halkına bize ve diğer siyasi partilere gösterdikleri tahammülden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bilerek bilmeyerek, bir yanlışımız olduysa aflarını rica ediyoruz.

“En çok çalışan, en çok sahada olan, en çok el sıkan parti bizdik.”  

Zannediyorum Cuma günü YSK resmi sonuçları açıklayacak. Ama kesin olan bir şey var. Recep Tayyip Erdoğan rakiplerine 10 milyon gibi bir farkla 24 Haziran’ın yani bu kırılma noktası dediğimiz seçimin lideri ve galibi oldu. Seçim sonuçları herkese, ülkemize, vatanımıza, devletimize hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız dün kendileri de ifade etti. Biz de Edirne için aynı şeyi söylüyoruz.   “Bu seçimin kazananı ülke oldu, insanlar oldu. Bizler olduk, sizler oldunuz. Bu işin kaybedeni yok.” Bundan sonra Edirne’de iktidar partisinin temsilcileri olarak tekrar daha önce de olduğu gibi el ele verip kol kola verip

memleketimiz için yapılması gereken, atılması gereken bütün adımları kendi adımıza atacağız. Bundan yana kimsenin şüphesi olmasın. Kırgınlıkları, dargınlıkları bir tarafa bırakıyoruz. O parti bu parti diye ayırımcılık yapmıyoruz. El ele verip bundan sonra kardeşçe memleketimizin ihtiyacı olan bütün imkanları seferber etmek için elimizden geleni yapacağız. Edirne Teşkilatları olarak, biliyorsunuz 4 milletvekili adayımız vardı. Ben 4’üne de çok teşekkür ediyorum. Hepsi sahada inanılmaz bir performans gösterdi. Sizler de şahitlik ettiniz. En çok çalışan, en çok sahada olan, en çok el sıkan, en çok ziyaret eden, en çok dert dinleyen parti biz olduk.  Milletimiz böyle uygun gördü ve 1 milletvekili adayımızı milletvekili yapabildik. Ankara’ya onu göndereceğiz inşallah. Orada temsilcimiz Fatma hanım olacak. Bizde Edirne’de onun destekçisi olup buradaki talepleri Ankara’da takip etmesi için ona ileteceğiz. Edirne’de Bir tane İYİ Parti’den, 2 tane de CHP’den arkadaşımız Milletvekili olarak seçildi. Ankara’da Edirne’yi onlar temsil edecekler. Onlarla da beraber dayanışma içinde çalışmaya, onlara da yardımcı olmaya, onların da bizim gönderdiğimiz taleplere kulak vermeleri gerektiğini düşünmekteyim. Biz üzerimize düşeni yapacağız. Bundan yana kimsenin şüphesi olmasın. Bunun teminatını ben ve

teşkilatlarım olarak veriyoruz.

“1 Kasım 2015 seçimlerine göre oylarını en çok arttıran iller arasındayız.” 

Cumhurbaşkanımız da önceki gün söyledi; “Biz gerekli mesajı aldık. CHP’nin kalesi diye adlandırılan 4 ilde oyarlını en çok arttıran iller arasındayız. 1 Kasım 2015 seçimlerine göre oylarını en çok arttıran iller arasındayız. Biz verdiğimiz sözü tuttuk. Gerekli desteği buradan gönderdik. Kısa bir süre olmasına rağmen, inşallah bundan sonraki dönemlerde de bunun mahcubiyetini yaşamamak için önümüzde biliyorsunuz artık Yerel Seçimler var. Yarın sabahtan itibaren çalışmaya başlayacağız. Dün akşam geç saatlere kadar arkadaşlarımızla istişare ettik. Eksiklerimizi gördük ve bu eksikleri süratle gidermeye başlayacağız. Önce burada profesyonel bir kadro kurcağız. Şimdi den okul sorumluları, kat sorumluları, köy temsilcileri, sandık kurullarımızı şimdiden bir formatta elimizde bir arşiv olarak tutacağız. Nasip olursa  Yerel seçimler için hiç zaman kaybetmeden ve bu tarz yapılanmalarla uğraşmadan hemen sistemi devreye sokup, sokağa çıkıp tekrar vatandaşlarımızla buluşacağız.

Bu süreçte Merkez İlçe Başkanımız Çağrı ve bey ve teşkilatına, kendi il yönetimim başta olmak üzere, SKM’ye, Kadın Kollarımıza, Gençlik kollarımıza, mahalle başkanlarımıza, sandık kurullarımıza, herkes işini, gücünü ailesini askıya aldı. Hepsine teşekkür ediyorum. Biz elimizden geleni yaptık. Eleştirilere açığız.

“Anadolu Ajansı’na yapılan  o çirkince ithamı ben buradan kınıyorum” 

Seçim sürecinde basın mensuplarına karşı bir takım haksız eleştiriler yapıldı. Özellikle Anadolu Ajansı’na yapılan o çirkince ithamı ben buradan kınıyorum. Anadolu Ajansı hepimizin, devletin milletin yani hepimizin hakkının olduğu bir yerdir. Onların hakkını da kendilerine teslim etmemiz gerektiğini düşünmekteyim.

Ben tekrar Edirne halkının bize gösterdiği teveccühten dolayı, yaklaşımdan dolayı, bize oy veren vermeyen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok şükür Edirne’de oylarımızı arttırdık. İnşallah bu “Yerel seçimin ayak sesleridir” diye bunu adlandırıyorum.  Daha güçlü ve daha dinamik kadrolarla yarından itibaren sistemimizi kurup Yerel seçim çalışmalarına başlayacağız” dedi.

 148 total views,  2 views today

Next Post

İlçe Kaymakamı Erinç Demir’den Meriç Ziraat Odasına Veda Ziyareti

Edirne Meriç İlçesi Kaymakamı ilçeden ayrılması sebebi ile, Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin ve çalışanları ziyaret etti. Meriç’te görev yaptığı süre boyunca Meriç’in tarım ve hayvancılığına Ziraat Odası’nın büyük katkılar sağladığını belirten İlçe kaymakamı  Erinç DEMİR, çalışmalarından dolayı Başkan Ömer Ergin’e teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp