Neyin pazarlığı yapıldı?

admin

Yerel seçimlere az  bir zaman kala Seçim çalışmaları Edirne’de hızla devam ediyor. Siyasi partilerin Aday Adayları bir bir açıklanmaya devam ediyor. Artık Tüm gözler Siyasi partilerin Genel Merkezinden gelecek “ADAYIMIZ SENSİN” haberinde…

haber33

Öte yandan Edirne’de CHP kanadında da ilginç kareler ortaya çıkmaya devam ediyor.

12 Haziran 2011 Genel seçimlerinde parti Delegelerinin oylarıyla Keşan ilçesinden Aday olup 2.sırada CHP Edirne Milletvekili seçilen Kemal Değirmendereli ile CHP’nin bazı aday adayları arasındaki “ÖZEL BULUŞMA GECESİ”nde  gündeme bomba gibi düşen bir kare “ACABA NEYİN PAZARLIĞI YAPILDI ?” sorusunu akıllara getirdi.

Geçtiğimiz akşamlarda Milletvekili Kemal Değirmendereli, Belediye Başkanı  Hamdi Sedefçi dışında diğer belediye başkan aday adayları ile gizli bir toplantı yaptı. Bu geceyi ölümsüzleştiren muhabire  “TEPKİ GÖSTEREN” Değirmendereli’nin agresif tavırları gözden kaçmayan detaylar arasında yer aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi Edirne’de Başkan Hamdi Sedefçi’nin Türkiye’nin en başarılı 5 başkanından biri iken, CHP’nin Milletvekili Değirmendereli’nin seçildiği günden bu yana  Hamdi Sedefçi ile hiçbir karede yer almaması aralarında ki buz dağının görünen en belirgin yüzü olurken, Sedefçi’den gizli yapılan bu toplantı da adeta bu durumu tescillemiş gibi görünüyor.

Edirne’den aday olup 1.sırada seçilen CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan’ın Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye en zor gününde dahi verdiği desteği hatırlatan vatandaşlar;  “Kemal Değirmendereli kapalı kapılar ardında bazı aday adayları ile masa başarında pazarlık yapacağına Edirne Belediyesine ve başkanına sahip çıkan davranışlar sergilemelidir. Keşan’dan seçilmiş bir milletvekilimiz olsa dahi biz onu sevdik benimsedik. Ama bu tavırları kendisine yakışmıyor. Önümüzde ki ilk seçimin “YEREL SEÇİM”, ondan sonraki seçimin de “GENEL SEÇİM” olduğunu kendisine hatırlatırız.”dediler.

IMG_2080

Değirmendereli’nin diğer aday adayları ile kapalı kapılar ardında neyin pazarlığını yaptığı kamuoyu tarafından merak ediliyor.

 130 total views,  2 views today

Next Post

BELEDİYE İŞÇİSİNE BEŞİBİRYERDE ÖDÜLÜ

  Edirne Belediye Meclisinin yeni dönem ilk toplantısı yapıldı. Hamdi Sedefçi başkanlığında yapılan toplantıda. Park ve Bahçeler müdürlüğünde işçi olarak görev yapan Hüsamettin GÖÇ’e başarılı çalışmaları nedeniyle beşibiryerde altın verilmesine, Yıldırım mahallesindeki Spor Tesislerine de İbrahim ACAR Spor Tesisleri adının verilmesine karar verildi. Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi toplantıda ilk olarak, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp