Nisan otizm farkındalık ayı etkinlikleri

admin

“Nisan Otizm Farkındalık Ayı” boyunca “Sen de farkında ol” projesi kapsamında II. Bayezid Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi okulumuzun hazırladığı program tüm hızıyla devam etmektedir.

Program kapsamında, 2 Nisan 2015 Perşembe günü saat:16.00’da Devecihan Kültür Merkezi’nde, tamamını II. Bayezid Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi okulumuz öğrencilerinin hazırladığı resim ve el sanatları sergisi açıldı.

Nisan otizm farkındalık ayı etkinlikleri (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

İl Sağlık Müdürü Muhsin KİŞİOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Hüseyin GÜNAY, Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Serginin açılış kurdelesini kesen İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin GÜNAY, günün anlamıyla ilgili kısa bir konuşma yaptı. Açılışın ardından davetliler sergiyi gezdi, kokteyl ve müzik dinletisi yapıldı.

7-8 Nisan 2015 tarihlerinde ise Zübeyde Hanım, Nilüfer Hatun, Ayşe Kadın ve Hatice Erkurt Anaokulları ziyaret edildi. Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik Araştırma Merkezi öğretmenleri tarafından Anaokulu öğretmenlerine yönelik Otizm Farkındalık Konferansı ve Bilgilendirme toplantısı faaliyeti gerçekleştirildi. Konferans sonrasında öğretmenlerin soruları ve otizm farkındalığı için yapılabilecekler söyleşi şeklinde tartışıldı.

Nisan otizm farkındalık ayı etkinlikleri (1)

 

 

 

 

 

 

 

9 Nisan Perşembe günü, 2. Bayezid Özel Eğitim Uygulama Merkezi I. Kademe öğrencilerinin, Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri ile beraber yaptığı Sanat Faaliyeti ile devam edildi. Oyun, Şarkı ve Masa Etkinlikleri ile faaliyete katılan tüm öğrenciler farklı bir deneyim yaşayarak hem kaynaştılar hem de keyifli vakit geçirerek verimli bir çalışma gerçekleştirdiler.

14 Nisan 2015 Salı günü  “Okyanus Cenneti” adlı film; 80. Yıl Anadolu Lisesi, Edirne Lisesi, Serhat İMKB Kız Teknik Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve Süheyl Ünver Sağlık Meslek Lisesinde öğrencilere izletildi. Ardından Okulumuzun tanıtımı ve söyleşi yapıldı.

20 Nisan 2015 Pazartesi günü Saat: 11.00’de Tahmis meydanında; II. Bayezid Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi okul Aile Birliğinin yiyecek kermesi ile öğrenci ürün sergisi açılışı yapılacaktır.

Nisan otizm farkındalık ayı etkinlikleri (3)

 

 

 

 

 

 

30 Nisan 2015 Perşembe günü ise “Otizm Farkındalık Bisiklet Şenliği” yapılacaktır. Şenlik saat:11.00’de İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’ın da katılacağı şenlik, Belediye önünden başlayıp, Arslanlı Çay Bahçesinde yapılacak piknikle son bulacaktır. Katılımcılar, EDOSK, TÜBİT,TÜ.Özel Eğitim Topluluğu.

 

 

 628 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan "hiç kimse kavga ile bir yere varamaz"

Belediye Meclis Salonunda basın toplantısı düzenleyen Gürkan saraçlar Caddesinde MHP’nin stant açması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Edirne’de bir hafta öncesine dayanan bir tartışma olduğunu belirten Gürkan şunları kaydetti, “ MHP Edirne Milletvekili Adayı Gürsel Şimşek geçtiğimiz Cuma Saraçlar caddesinde bir çalışma yapmak istedi. Bir stant kurup mini bir miting yapmak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp