Nişancı Paşa’da Asayiş “Berkemal” Değil!

admin

Geçtiğimiz Pazar günü Mahalle Muhtarlığını ziyaret eden Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanı Av. Sinan ve beraberindeki heyet Nişancı Paşa Mahalle Muhtarı İrfan Deniz ile mahallenin sorunlarını görüştü.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan  Sinan Tekin, “Edirne’nin en eski yerleşim merkezlerinden olan Nişancı Paşa Mahallemizde 8 bin civarında insanımız yaşıyor. Mahallenin en önemli  ve hayati sorunu asayiş. Mahalle halkı oldukça tedirgin. Gerek iş yerleri, gerekse evlerde soygun olayları yaşanıyor. İlgililerin bu konuda çok daha ciddi tedbirler alması gerekir. Yani Nişancı Paşa Mahallemizde asayiş berkemal değil”  dedi.

AV. TEKİN, MAHALLENİN SORUNLARINI ŞU ŞEKİLDE ÖZETLEDİ;

  1. 1.       Mahallede en önemli sorun hırsızlık. Bunu yapanlar belli grup/gruplar. Yaşları 7-8 yaşından yukarı çocuklar adeta örgütlenmiş. Bazı ilk ve ortaokul çocuklarının ise gece 02 – 03 sıralarında sokaklarda görüldüğü söyleniyor. Gündüz keşif yapıp gece işyerlerine ve evlere hırsızlık için giriyorlarmış. Bu çocukların topluma kazandırılması ve faydalı birer insan haline getirilmesi için manevi ve ahlaki ağırlıklı  projeler geliştirilmeli
  2. 2.       Mahalle sakinleri rahatça oturup nefes alabilecekleri yeşil alanlardan mahrum. Yıllardır uygulanan imar yanlışlıklarının  sıkıntısını halkımız çekiyor.
  3. 3.       Elektrik hattı hala yeraltına alınmamış.
  4. 4.       Mahallede 4 adet çocuk oyun parkı var. Ama hem yetersiz, hem de bakımsız.

 213 total views,  2 views today

Next Post

Mekke’nin Fethi, Edirne’de De Coşkuyla Kutlandı

Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi’nin düzenlediği “Mekke’nin Fethi Gecesi” Halk Eğitim Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.   İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan geceye, Hafız Serdar Bükme Hoca’nın Kur’an tilâvetiyle devamedildi. Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan Abdülhamit İriş, şunları söyledi:   Biz Anadolu Gençlik olarak, tüm Müslümanların kıblesi olan Kâbe’ninbulunduğu, şehirlerin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp