Novi Pazarlı İzciler Edirne’de

admin

Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) tarafından Çanakkale’de “Dedeciğim Ben Geldim” temasıyla düzenlenen Uluslararası Çanakkale Milli Bilinç Kampına katılan Sancak Novi Pazar İzci Grubu Edirne’de tarihi turistik yerleri gezdi.

SAMSUNG CSC

Türkiye İzcilik Federasyonunca,  57. Alayın taarruz öncesinde karargâh olarak kullandığı Kocadere köyü yakınlarındaki yerde düzenlenen Milli Bilinç Kampında 4 gün kalan 62 kişilik Novi Pazar İzci Grubu, Balkan Gazeteciler Derneği Proje Koordinatörü Aynur Turan tarafından karşılandı.

SAMSUNG CSC

Nedzad Eminovic önderliğindeki izci grubu ilk önce Tarihi Ciğerci Bahri Bey’de, Edirne’nin meşhur Tava Ciğerini tattı. Daha sonra İzci Grubu, Balkan Gazeteciler Derneği Proje Koordinatörü Aynur Turan’ın rehberliğinde Karaağaç’taki Lozan Anıtı, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde incelemelerde bulundu, UNESCO Kültür Mirası Listesi’ndeki Selimiye Camii önünde hatıra fotoğrafı çektirdi, Margi Alışveriş Merkezi’nde alışveriş yaptı.

SAMSUNG CSC

 

 

 128 total views,  2 views today

Next Post

Edirne'de Şumnu Günleri

Edirne Valiliği ile Şumnu Kültür Evi’nin ortaklaşa düzenlediği ve ilki Bulgaristan’ın Şumnu kentinde düzenlenen Kültür Günleri’nin Edirne bölümü Edirne Halk Eğitim Merkezi Salonu’ndaki bir dizi etkinlikle gerçekleştirildi. Halk Eğitim Merkezindeki Şumnu günlerine Edirne Valisi Hasan Duruer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ ile Adli Yargı ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp