Oda üyelik aidatlarına yapılandırma fırsatı

admin

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep ZIPKINKURT yaptığı açıklamada; “7143 sayılı “Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” 18/05/2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu kanunun 10. Maddesinin 9. Fıkrası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu hükümlerine göre Odamız üyelerinin ödemek zorunda oldukları aidatları yer almaktadır.

Kanunun ilgili maddesine göre; 31 Mart 2018 tarihinden önce ödenmesi gerektiği halde ödenmeyen aidat borçları için 31 Temmuz 2018 tarihine kadar başvuruda bulunmak ve aidat borcunun tamamının peşin veya azami 6 taksit ile ödenmesi durumunda gecikme zamlarının tahsilinden vazgeçilecektir.

Ayrıca vergi mükellefiyeti sona erdiği halde Oda kayıtları devam eden üyelerimizin vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihe kadar ödenmeyen borçları için de yukarıdaki hükümler uygulanacak olup vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihten sonra, tahakkuk etmiş aidat borçlarının tamamı kanunda belirtilen süreler içinde başvuruda bulunup kanundan yararlanılması halinde tahsilinden vazgeçilecektir.

Ödemeler nakit veya kredi kartı ile yapılabilecek olup kredi kartı ile anlaşmalı banka kartlarına azami 6 takside kadar bölünebilecektir.

Ayrıntılı bilgi almak ve irtibat için ETSO Aidat Servisi 0284 225 10 14 Dahili: 117 telefon numarasından veya aidat@etso.org.tr mail adresinden ulaşılabilmektedir.

Üyelerimize ve ilgililere önemle duyurulur.” Dedi.

 

 85 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de 15 Temmuz Etkinlikleri

Tüm yurtta olduğu gibi Edirne’de de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri düzenlendi. Atatürk Anıtı’nda düzenlenen etkinliğe Edirne Valisi Günay Özdemir, Belediye Başkanı Recep Gürkan, protokol ve 657. Kırkpınar Güreşleri’nin Başpehlivanı Orhan Okulu da katıldı. Edirne Valisi Günay Özdemir,  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerinde yaptığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp