ÖDP İl Başkanı Çolak’tan Lüleburgaz’daki Mitinge Davet

admin

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Edirne İl Başkanı Nevzat Çolak, “İşçi ölümlerine son vermek için, derhal sözleşmeli, taşeron çalışma koşullarından vazgeçilmelidir” dedi. Taşeron ve güvencesiz çalışma koşullarına karşı seslerini duyurmak için 23 Mart Cumartesi günü Saat:11.00’da Sendikal Güç Birliği Platformu tarafından Lüleburgaz’da bir eylem yapacaklarını ifade eden Çolak, tüm Edirne halkını eyleme davet etti.
Eylemin, Lüleburgaz Hükümet Konağı önünde yapılacağını kaydeden Çolak, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
‘ÇALIŞMA SAATLERİ HAFTALIK 35 SAAT OLSUN’
“Ülkemiz son yıllarda çalışanların sorunlarının daha da ağırlaştığı, sendikal hak ihlalinin daha da büyüdüğü bir dönemden geçiyor. İktidar olduğu on yıl içerisinde dış politika ile emperyalizmin taşeronu olma görevini üslenen AKP, ülke içerisinde uyguladığı özelleştirme politikaları ve çıkardığı yasalar ile güvencesiz ve taşeron çalışmanın önündeki engelleri kaldırmıştır.
Ağır ve güvencesiz çalışma koşulları altında ranza ile tezgâh arasına sıkıştırılmış bir hayat sürdüren emekçiler, adına iş kazası denilen cinayetlerde yaşamdan koparılmakta. Bizler ÖDP olarak diyoruz ki; işçi ölümlerine son vermek için, derhal sözleşmeli, taşeron çalışma koşullarından vazgeçilmelidir. İş güvenliği ile birlikte güvenli çalışma ve işçilerin güvencesi sendikalaşmanın önündeki her türlü baskı ve engel ortadan kaldırılmalıdır. Çalışma saatleri haftalık 35 saat olarak belirlenmelidir.”AW000435

 168 total views,  2 views today

Next Post

Vali Duruer: “Yaşlılara Önem Vermeyen Toplumun Huzurlu Olması Mümkün Değildir”

Edirne Valisi Hasan Duruer, Yaşlılar Haftası nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, “Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması da mümkün değildir” dedi. Duruer, 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Vali Duruer, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp