ÖDP’den Daiyang İşçilerine Destek

admin

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Edirne İl Örgütü, Daiyang işçilerini ziyaret etti. İl Başkanı Nevzat Çolak, “Daiyang işçilerinin direnişi 73. gününe girdi. Geçtiğimiz günlerde bir aylık açlık grevine başladığını duyuran işçiler, sorun çözülmezse süresiz açlık grevine gidiyor” dedi.

ÖDP Edirne İl Örgütü olarak işçilere destek eylemi gerçekleştirdiklerini ifade eden Çolak eyleme, ÖDP Eş Genel Başkanı Bilge Seçkin Çetinkaya’nın da katıldığını belirtti. Çolak, Güney Koreli patronların direnişi kırmak için kaçak işçi getirdiklerini bunun yasadışı olduğunu, grevci işçilerin tepki gösterdiğini ve engellediklerini işlerine ve sendikalarına sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

Eyleme, DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday da katılırken Kuday burada yaptığı konuşmada, “Emekçilerin her zaman yanında gördükleri ÖDP’li dostlarımızın bu ziyaretini anlamlı bulduklarını işçilerin direnme kararlılığına önemli katkı sağladığını ve ÖDP’lilere desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret ÖDP’lilerin işçilerin birlikte çektikleri alay ile sonlandı.AW000409

 202 total views,  5 views today

Next Post

Meriç Ve Tunca Nehirlerinde Debi Düşmeye Başladı

Edirne ve Balkanlar’da etkili olan yağmur ve kar yağışının ardından Bulgaristan’ın baraj kapaklarını açması nedeniyle su seviyesi yükselerek taşkınlara neden olan Meriç ve Tunca nehirlerinin debisi düşmeye başladı.        DSİ 11. Bölge Müdürlüğü’nün yaptığı son ölçümlere göre Meriç Nehri’nin debisi bin 52 metreküp/saniyeden 963 metreküp/saniyeye, Tunca Nehri’nin debisi 68 metreküp/saniyeden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp