Öfke kontrolü eğitimi

admin

Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görev yapan personele ‘Öfke Kontrolü, Halka İlişkiler ve İletişim” konularında hizmet içi eğitim verildi. Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehtap Topuz, zabıta ekiplerinin öfkeli bir bireye nasıl yaklaşılması gerektiğini anlattı.

Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 28. Maddesi’ne göre Edirne Belediye Meclis Salonu’nda Öfke Kontrolü, Halka İlişkiler ve İletişim” konularında Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehtap Topuz tarafından hizmet içi eğitim verildi.

Zabıta Müdürlüğü’nde görevli personele yaşadıkları ve yaşayabilecekleri durumlar karşısında öfke kontrollerinin sağlanması ve stres anında stresle başa çıkma becerisi kazandırmak istediklerini ifade eden Tanrıkulu, “Belediyelerin öncelikli görevi insana hizmet. Zabıta Müdürlüğü’nde görevli personelimiz halkla sürekli iç içe. Bu birimde görev yapan arkadaşlarımıza vatandaşlarla nasıl iletişim kurulması gerektiğini çok iyi bilmeli, öfkesini herkesten çok kontrol edebilmeli. Bu eğitimle, onların karşılaşabilecekleri olumsuz durumlarla nasıl başa çıkabileceklerini anlatmak istedik. Psikiyatri Uzmanı Mehtap Topuz da bize bu konuda yardımcı olacak” dedi.

 

 

 

 

 

 

Daha sonra Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehtap Topuz,  ‘Öfke Kontrolü, Halka İlişkiler ve İletişim’ konularında personeli bilgilendirdi.

 843 total views,  2 views today

Next Post

Muhtarlar Derneği Başkanı Tasmalı’dan Teşekkür

19 Ekim’de üçüncüsü kutlanan Muhtarlar Günü nedeniyle gazetemiz Yazı işleri Müdürü Necmi Engin’e  bir açıklama yapan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı  İrfan TASMALI şunları söyledi, “ gerçekten güzel bir etkinlik oldu. Muhtarlarımız çoğunlukta hepsi katıldılar. Bu katılımlarından dolayı muhtarlarıma teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızla beraber program dahilinde Sayın Valimize gittik. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp