“ Oğlumun Kabahati, Chp’li Bir Babası Olması ”

admin

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirnespor Gençlik Kulübünün 4-2 kaybettiği Sultangazi maçının ardından, hakemler  ve federasyon ile ilgili ağır eleştirilerde bulunarak, Sultangazi sporun şampiyon edilmek istendiğini söyledi.  Edirnespor GK başkanı olan oğlu Hakan Sedefçi’nin gece gündüz kulübü için çalıştığını belirten Hamdi Sedefçi, EdirnesporGK’nınşampiyon olmalarını engellenmek isteyenler olduğunu sözlerine ekledi.

“ Oğlumun Kabahati, Chp’li Bir Babası Olması ”

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirnespor Gençlik Kulübünün 4-2 kaybettiği Sultangazi maçının ardından gazetemize açıklamada bulundu. Hakemler  ve federasyon ile ilgili ağır eleştirilerde bulunan Sedefçi, Sultangazi sporun şampiyon edilmek istendiğini söyledi.

“Hakemler spora değil, siyasete bakarak karar veriyorlar”

Edirnespor GK başkanı olan oğlu Hakan Sedefçi’nin gece gündüz kulübü için çalıştığını belirten Hamdi Sedefçi, EdirnesporGK’nın şampiyon olmalarını engellenmek isteyenler olduğunu sözlerine ekleyerek “ 23 Aralık 2012 Pazar günü 25 Kasım stadında oynanan müsabakaya atanan hakemin, böylesi önemli bir derbiyi kaldırabilecek alt yapıya sahip olmadığını görürsünüz.  Maç oynanırken Sultangazi kulübü başkanını AKP’li Sultangazi belediye başkanı 3 defa aradı. Başkan ona maçın skoru ile ilgili bilgiler verdi. Maça atanan hakem Sultangazi Spor’un elle attığı golü verdi, maç 3-0 olduktan sora 3-1, 3-2 olunca ben yanımdakilere dedim ki bu maçı 5-3 alacağız dedim. Fakat ortaya çıkan hakem faktörünü hesap edememişim. Bir oyuncumuz gol sevinci yaşıyor kırmızı kart, diğerine kırmızı kart. Hakem resmen maçı katletti.

“Bu sezon 5-6 maçımızda hakem kurbanı olduk”

Sahaya bir taraftarın attığı kar topu yüzünden yarım saate yakın oyunu oynatmaması ayrı bir handikaptı. Trabzonspor-Galatasaray maçında sahaya şişe attılar, patlayıcı madde attılar maç durmadı. Edirnespor GK-Sultangazi Spor karşılaşmasının bayan yardımcı hakemi  seyircimize dönerek  orta parmağını göstermesi ise, ne bir bayana ne de bir hakeme yakışmayacak davranıştı. Bu sezon oynadığımız maçlarda Edirnespor GK maçlarına verilen hakemlerin bir çoğu devamlı aleyhimize çalıştılar. Ben bu maçların hepsini de izledim. Tekirdağ maçında oyuncumuza gol pozisyonuna girmiş vursa gol olacak, hakem faul var diye oyunu kesiyor avantajı kaldırıyor. Turgut ceza alanında resmen biçildi penaltı vermedi.  Lüleburgaz maçı, Kırklareli Sanayi maçı en yakın zamanda oynanan bu maçları örnek gösterebilirim. Takımın puanları resmen hakemler yüzünden gaspedildi.  Yazık verilen emeklere.

“Bu durum Federasyonun ayıbıdır”

İddia ediyorum, bu sene şampiyon Sultangazi spor olacak. Bir AKP’li belediye başkanı bu kadar maça düşkünse, maça da böylesi tecrübesiz bir hakem verilirse akıllara hakemlerin spora değil, siyasete bakarak karar verdiğini düşünürsünüz. EdirnesporGK’nın Şampiyonluğun engellendiğini  düşünürsünüz. Ben CHP’ li bir Belediye Başkanıyım. Oğlumun tek suçu babasının CHP’li olmasıdır. Böyle sporcu katlederek bir yerlere gelebilmek, Federasyonun ayıbıdır diye düşünüyorum. Samimi olarak söylüyorum, Edirnespor maçına atanan böyle hakemler yüzünden bu takım şampiyon olamayacaktır. Bu hakemler ve Federasyon sayesinde bu takım şampiyon olamaz. Büyük ihtimalle

“İçimizde İrlanda’lılar var”

AKP’li bir belediye başkanının olduğu Sultangazi spor başkan olacaktır diye düşünüyor ve üzülüyorum. Bazı güçler EdirnesporGK’nın başarılı olmasını istemiyor. Kulübe baktığınız zaman içinde AKP’li de var, MHP ‘li de var , CHP’li de var. Sporda siyaset olmaz. Fakat bizim içimizde de İrlanda’lılar var. Takımın iyiye gitmesinden, şampiyonluğa koşmasından rahatsız olanlar var. Federasyonu aşamıyoruz, hakemleri aşamıyoruz. Bana göre bizim işimiz Sultangazi maçında bitti. “ dedi.

 198 total views,  2 views today

Next Post

Büyük Önder Atatürk'un Havsa'ya Gelişinin 82. Yıl Dönümü Kutlandı

Atatürk Anıtında Gerçekleştirilen Törene Kaymakam Barış Demirtaş,Jan.Böl.Kom.Yüzbaşı Musa Uludağ,Belediye Başkanı Oğuz Tekin,Belediye Meclis Üyeleri,İl Genel Meclis Üyeleri,Siyasi Parti Başkanları,Daire Amirleri, Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri ve Öğretmen ve öğrencilerin katılımları vardı. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin protokol sırasına göre anıta sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okundu. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp