Öğrenciler bisikletlerini teslim aldı

admin

 

????????????????????????????????????

 

 

“Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı” kapsamında,  407 öğrenciye bisiklet dağıtımı yapıldı. 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Bahçesinde Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ve illerde Halk Sağlığı Müdürlükleri tarafından yürütülen program kapsamında çocuk ve gençlere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak amacıyla bisiklet dağıtım töreni düzenlendi.Törene Edirne Valisi Mehmet Tekinarslan,Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Metin Aydoğdu,Besyo Müdürü Doç. Dr.İlhan Toksöz,Sağlık Müdürü Dr.Muhsin Kişioğlu,Halk Sağlığı Müdürü Bahattin İlter, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan,Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan,Gençlik ve Spor Müdürü Serhat Ocak,Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Emrah Erten, Daire Müdürleri,Okul Müdürleri,Öğretmen,öğrenci ve veliler katıldı.

????????????????????????????????????

 

 

Edirne Valisi Mehmet Tekinarslan, 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin bahçesinde düzenlenen törenin ardından bisiklet dağıtılan öğrencilerle sohbet etti. Bisiklet kullanmanın çeşitli kuralları olduğunu belirten Tekinarslan, “Şehrimizde birtakım bisiklet yolları var. İnşallah bunlar artacak. Sağlıklı bir hayat için bisiklet kullanmak önemlidir. Koşu bandında koşmak yerine doğayla iç içe, insanlarla iç içe olarak daha sağlıklı olacaksınız. Bisiklet sporunun sağlıkla bu kadar bütünleşmesine bu kadar çaba verdiği için Sağlık Bakanımıza da teşekkür ediyoruz. Allah kazalardan esirgesin her zaman güle güle kullanın çocuklar.” diye konuştu.

????????????????????????????????????

 

 

Halk Sağlığı Müdürü Bahattin İlter  Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 407 bisikletin öğrencilere dağıtılacağını söyleyerek,” Program kapsamında bir yıldır bin 767 bisikletin dağıtıldığını ,”Sağlık Bakanlığı’nın tüm Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de sağlık yatırımlarına büyük önem verdiğini söyledi. Bisikletler çocuklarımızın hareket kültürü edinmeleri için teşvik amaçlıdır. Aşırı kilo ve hareketsizlik nesillerin önünde tehlike olarak durmaktadır.” dedi.

????????????????????????????????????

 

 

İl Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu da sağlığın bedensel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olduğunu söyledi. Sağlıklı olmanın ilk şartının hareketli yaşam tarzının benimsenmesi olduğunu belirten Kişioğlu, obezitenin birçok kronik rahatsızlığın ana sebebi olduğunu söyledi.

????????????????????????????????????

 

 

Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ise bisikletlerin sporun yaygınlaşmasını sağlayacağını söyledi. Edirne’deki birçok öğrenciye bisiklet dağıtıldığını belirten Hüseyin Özcan, ” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlattığı ülkemizi temsil eden ve gençliğin bayramı olan bu anlamlı günde, bisiklet dağıtımını anlamlı buluyorum. Bizler gençlerimizin daha güçlü ve manevi anlamda huzurlu yetişmeleri için çabalıyoruz. Sağlıklı bir gelecek ve sağlıklı bir nesil için dağıttığımız bu bisikletler okullarımıza ve öğrencilerimize hayırlı olsun.” Dedi.

Bisiklete binen öğrenciler okul bahçesinden Talatpaşa Asfaltı’nı takip ederek Atatürk Anıtı önüne kadar bisiklet sürdüler.

 79 total views,  2 views today

Next Post

Bu üslupla nereye kadar

            Siyasilerin üslupları adeta sokak dalaşlarına dönüştü. Biri diğerine hakaret ediyor o da karşılığından ondan daha ağır sözlerle hakarete karşılık veriyor. Bu sözleri işiten insanlar “ parti yöneticilerimiz böyle yapıyor binim de yapmamda sakınca yok “ diyebilirler. Bu siyasi kavganın sonu Allah esirgesin nereye varacak. Bu kamplaşmanın örneğini demokrat partinin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp