Öğrenciler Kızılay’ı ziyaret etti

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Kızılay Haftası nedeniyle Edirne Kızılay Şubesini ziyaret eden Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu anasınıfı öğrencileri, öğretmenleri Güler Özgüç ve Filiz Başeğmez ile birlikte Kızılay Şubesi Müdiresi Ferdane Özbaş ve Genel Hizmet Görevlisi Köksal Kırkpınar’dan bilgi aldılar.

şehit-üsteğmen-efkan okulu-kızılay

Minik öğrenciler Edirne Kızılay Şubesinin ofisinde gezdiler. Daha önce Edirne Belediyesindeki Atatürk odasını ziyaret eden öğrenciler, Kızılay Kan Merkezine de ziyarette bulundular.

Kendilerinden bilgi aldığımız Kızılay şubesi yetkilileri bizlere; bu yıl Kızılay haftası içinde 20 okulda 2000 öğrenciye ulaşıldığını Kızılay genel merkezi tarafından hazırlanan kısa filmlerin gösterildiğini ve görevlerini minik öğrencilere anlattıklarını belirtiler.

Kan bağışı kampanyası düzenlediklerini açıklayan yetkililer, ayrıca Muharrem ayı dolayısıyla 4000 kişiye ayrı noktalarda ve aş evinde aşure dağıttıklarını ifade ettiler.

 148 total views,  2 views today

Next Post

Atamız Havsa’da törenle anıldı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Ülkemizin kurtarıcısı, devletimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin üzerinden 75 yıl geçti. Ölümünün 75’inci yıldönümü olan 10 Kasım bütün yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli tören ve etkinliklerle anıldı. Havsa İlçesinde ilk tören Hükümet Konağı önündeki Atatürk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp