Öğrencilerden Ata’nın Odasına Ziyaret Akını

admin

Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 82. Yıldönümü öncesi Edirne Belediyesinde Atatürk’ün kaldığı oda ziyaretçilere açıldı ve öğrencilerin ziyaretçi akanına uğradı.

Edirne Merkez 50. Yıl İlkokul 2. Sınıf Öğrencileri başlarında  öğretmenleri Hikmet Bölükbaşı, Şükran Bölükbaşı ve Selbiye Yay ile birlikte  Edirne Belediyesindeki  Atatürk Odasını ziyaret etti.  Konu hakkında öğretmenlerinden bilgi alan öğrenciler Atatürk’ü çok sevdiklerini ve Atatürk’ün yurdumuzu kurtardığını belirttiler.

ÖĞRENCİLER ANI DEFTERİNİ İMZALADI  

Bu arada Atanın odasındaki anı defterine Atatürk ile ilgili duygularını anlatan öğrenciler  Atatürk’ün odasını ziyaret etmelerinden mutluluk duyduklarını, buradaki izlenimlerini  yazacaklarını ve  gördüklerini ailelerine ve arkadaşlarına anlatacaklarını ifade ettiler.

Öğrencilere buradan Edirne Belediyesince hazırlanan “ Atatürk’ün Edirne Ziyareti” adında Ata’nın 1930 yılında Edirne ziyareti sırasındaki haberleri kapsayan broşür dağıtılarak öğrencilerin daha detaylı bilgi sahibi olmaları  sağlandı. Öğrenciler  Daha sonra Belediye Meclis salonunu da ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı. Bu arada öğrencilere belediyenin hediyesi olarak “ Rüzgar gülü” hediye edildi. 

 307 total views,  2 views today

Next Post

Keşanlı Girişimcilerden Ders Alalım

Kim nasıl yorumlarsa yorumlasın, Keşanlı ticari kuruluş temsilcileri tüm kitle örgütleri, Edirne merkeze  oranla çok daha aktif olarak görev yapıyorlar. Her platformda ilçelerini temsil ediyor seslerini duyuruyorlar, Bu ilçemizin  Bir de  İstanbul’da faaliyetini sürdüren İstanbul’da Faaliyetini sürdüren  Keşanlı Sanayici ve İşadamları  Derneği”  adında  bir  yan kuruluşları var. İstanbul’da faaliyetini sürdüren […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp