Öğrencilere Aile Eğitim semineri

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrencilerine Aile Eğitim Programı Kapsamında Seminer Verildi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı Edirne Sosyal Hizmet Merkezi tarafından, 17.12.2013 tarihinde, Edirne Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrencilerine seminer ve Aile Eğitimi verildi.

Öğrencilere Aile Eğitim semineri1kpk

Yaklaşık olarak 500 lise öğrencisi ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen seminer Çocuk İhmali ve İstismarı, Aile İçi İletişim ve Okul Başarıları konularında; Sosyal Çalışmacı Olcay ÇAKMAK, Sosyolog Nil UÇAK ve Sosyolog Gamze ÇAPKIN ‘ın anlatımıyla gerçekleşmiştir. Öğrencilere fiziksel, duygusal, cinsel istismar konuları Olcay ÇAKMAK tarafından örneklerle anlatılırken, Sosyolog Nil UÇAK tarafından Aile içi iletişimin önemi ve etkili iletişimin nasıl olması gerektiği belirtilerek, iletişimde Ben Dili’nin önemi vurgulandı.

Öğrencilere Aile Eğitim semineri1

Sosyolog Gamze ÇAPKIN ise okul başarılarını etkileyecek faktörlerden bahsederek, motivasyon, ders çalışma, hedef belirleme ve meslek seçiminin önemine yönelik anlatım ile seminer sonlandırıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ’ın da katıldığı program sonunda; Okul Yönetimi tarafından aynı seminerin öğrenci velilerine yönelik de yapılması önerisinde bulundu.

Öğrencilere Aile Eğitim semineri2Öğrencilere Aile Eğitim semineri4

 

 

 

 247 total views,  2 views today

Next Post

CHP Gençlik Kollarından uyarı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Boş verme oy ver Türkiye yine bir seçim sürecine giriyor. CHP Gençlik kollarınca yapılan açıklamada Genç nüfusun seçimdeki önemine değinilerek şöyle deniliyor; “ Biz geleceği hakkında söz sahibi olmak isteyen, seçimde verdiği oyun değerinin farkında olan genç arkadaşlarımız için hazırlamış […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp