Öğrencilere kuru üzüm dağıtıldı

admin

Öğrencilere kuru üzüm dağıtıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

“Kuru Üzüm Dağıtım Programı” kapsamında 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü Merkez Hatice Erkurt Anaokulunda öğrencilere kuru üzüm dağıtıldı.

Öğrencilere kuru üzüm dağıtıldı (1)

Millî Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü (TMO) tarafından ortaklaşa yürütülen “Kuru Üzüm Dağıtım Programı” kapsamında 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü Merkez Hatice Erkurt Anaokulunda öğrencilere kuru üzüm dağıtıldı.

Programa İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, İl Sağlık Müdürü Dr. A. Muhsin Kişioğlu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Devrim Öden, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Edirne Şubesi Müdür Yardımcısı Mustafa Ormancı,Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Turan,Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Danış,Anaokulu Müdürü İlknur Çelik,Müdür Yardımcısı Zühal İğret, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, yapmış olduğu konuşmada, “28 Mart 2016 tarihli, 2016/8719 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 2015-2016 eğitim öğretim yılı ikinci yarısından itibaren öğrencilerimize kuru üzüm dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

“Kuru Üzüm Dağıtım Programı” Milli Eğitim Bakanlığımız, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü (TMO) tarafından ortaklaşa yürütülen bir projedir.

Proje kapsamında, resmi, özel bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine kuru üzüm dağıtımına başlandı.

Program çerçevesinde 2 haftalık süre ile (okul sütü dağıtımı yapılan günlerin haricinde Salı ve Perşembe günleri ) 4 hafta, 25 gramlık kuru üzüm paketlerinin dağıtımı yapılacaktır.

????????????????????????????????????

 

İlimiz genelinde 148 okulumuzdan 20 bin 416 öğrencimiz kuru üzüm dağıtım programından faydalanacaktır.

Bu projenin amacı, anaokulu, uygulama sınıfı ve ilkokul öğrencilerine kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması ile yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanmasıdır.

Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Program, öğrencilere kuru üzüm dağıtılmasının ardından sona erdi.

????????????????????????????????????

 88 total views,  2 views today

Next Post

GAYTANCIOĞLU, Türkiye’nin % 52’sine Hakaret emiştir. Kınıyoruz..!

              Geçtiğimiz günlerde Keşan CHP İlçe Başkanlığında düzenlediği bir basın toplantısında yaptığı konuşmada Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili söylediği sözler nedeniyle tepki çekmeye devam eden  Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’na bir tepki de Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Adnan Vural’dan geldi. Vural gazetemize […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp