Öğrencilerimizden kariyer gezisi

admin

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Trakya Kariyer projesi kapsamında Üniversitemiz Kariyer Merkezi ve bölümümüz işbirliği ile Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Cem Taşkın ve 16 öğrencimiz 17 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsünde yer alan ITÜ Arı Teknokent’te  yer alan Veripark A.Ş.’ye teknik gezi düzenledi. Veripark A.Ş.’de gerçekleştirilen teknik gezide insan kaynakları yöneticisi Emek Eraslan şirketin tarihsel gelişimi, genel faaliyet konuları, staj ve yarı zamanlı, tam zamanlı iş alım süreçleri hakkında bir sunum yaptı. Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2007 mezunlarımızdan Kıdemli Takım Lideri olarak görev yapan  Timuçin Dursun ise kariyer gelişim süreci hakkında bilgiler vererek öğrencilerimize sektörde yakın gelecekte popüler olması beklenen çalışma alanları hakkında bilgiler verdi. Takım Lideri Gencay Sazak ise Veripark A.Ş.’ de staj sürecinden Takım Lideri pozisyonuna kadar olan kariye gelişim süreci hakkında bilgiler verdi ve soru cevap bölümüne geçildi. Öğrencilerimiz soru cevap bölümünde iş hayatı, staj süreci, işe alım süreçleri, kariyer planlama konularında sorular sordu. Son olarak Veripark A.Ş.’nin çalışma ortamında kısa bir gezi gerçekleştirildi.

Veripark A.Ş.’deki teknik geziden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Erken Aşama Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek’e bir ziyaret gerçekleştirildi. Bu ziyarette yapılan çalışmalar, girişimcilik ekosisteminin işleyici, fikirden ürüne dönüşüm hakkında İTÜ Çekirdek çalışanlarından Yunis Ismayil, Sibel Şerifoğlu, Melis Uysal ile bilgi  paylaşımında bulunuldu ve öğrencilerimizin girişimcilik hakkındaki soruları cevaplandırıldı.

 

 272 total views,  2 views today

Next Post

TREDAŞ, elektrikte can ve mal güvenliği konusunda uyarıyor

Trakya Bölgesi’nde üç ilde, 20 bin kilometrekare alanda, yaklaşık 2 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmetini, kaliteli ve sürekli vermek için çalışmalarını sürdüren TREDAŞ, bölgede yaşayan tüm vatandaşları elektrik enerjisini emniyetli kullanımı konusunda uyarılarda bulundu. TREDAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, günlük hayatımızın vazgeçilmez bir gereksinimi olan elektrik enerjisinin emniyetli kullanımı, can […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp