Öğrencilerimize “Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi” dağıtıldı

admin

Obezite, dünyada ve ülkemizde hızla artan önemli bir sağlık sorunu olup, ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen önemli bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Diyabet, hipertansiyon, aterosklerotik damar hastalığı, solunum sistemi hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, eklem hastalıkları ve psikolojik rahatsızlıklar gibi pek çok hastalıklara neden olabilmektedir.

Öğrencilerimize “Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi” dağıtıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Öğrencilerimizi bilinçlendirmek, obezite ve diyabet ile etkin mücadele edebilmek amacıyla; Bakanlığımız ile Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında imzalanan “Öğrencilerde Sosyal Güvenlik Bilincini Oluşturmaya ve Geliştirmeye Yönelik İşbirliği Protokolü” kapsamında İlimiz ilkokul düzeyindeki öğrencilerimize “Güven ve Sağlıklı Yaşam” adlı çizgi film dvd’si ve hikâye kitabından oluşan “Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi” dağıtıldı.

Öğrencilerimize “Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi” dağıtıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

İlimiz Merkez İnönü İlkokulunda gerçekleşen programa, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sayın Hayrettin KARBUZ ileSosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Sayın Adnan KAYIRAN katıldı.

Program kapsamında İnönü İlkokulu 3-A sınıfını ziyaret edilerek öğrenciler ile birlikte “Güven ve Sağlık Yaşam” adlı çizgi roman dvd’si izlenmesinin ardından öğrencilere “Güven İle Sağlıklı Yaşam – Diyabet ve Obezite” adlı hikâye kitabı dağıtıldı.

Program, öğretmenlerle yapılan toplantının ardından sona erdi.

Öğrencilerimize “Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi” dağıtıldı (2)

 146 total views,  2 views today

Next Post

Şampiyon, Edirne Bahçeşehir Koleji

Edirne Bahçeşehir Koleji Yıldız Erkek Badminton takımı gurubunda Özel Fatih Serhat Ortaokulunu 5 – 0 , Yusuf Hoca Ortaokulunu 5 – 0 , İstiklal Ortaokulunu 5 – 0 yenerek grubunu namaglup birinci olarak tamamladı. Grup Birinciliği müsabakasında Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu ile yapılan müsabakadan 5 – 0 galip ayrılarak finallere […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp