ÖĞRENCİLERİN OKUMA SEVGİSİ

admin

Dünya Kitap  Haftası etkinlikleri nedeniyle Edirne Merkez  ilk ve orta okul öğrencileri  Edirne’deki kütüphaneleri ziyaret ederek yetkililerden kitap okumanın yararları konusunda bilgi alıyor. Edirne Merkez Plevne  Ortaokulu  6. Sınıf  öğrencileri Türkçe Öğretmeni Havva Öztürk yönetiminde  Edirne İl Halk Kütüphanesine gelerek  kitap reyonlarını izleyip yetkililerden bilgi aldılar. Burada yetkililerce  öğrencilere kitap okuma konusunda bilgi verildi. Kütüphaneyi gezip kitapları inceleyen öğrenciler, kitapları  okuyarak öğrenmenin en sağlıklı öğrenme yöntemi olduğunu  belirttiler.

Kütüphane yetkilileri de öğrencilerin kütüphanelere ilgilerinin kendilerini sevindirdiğini, okumak  amacıyla gelen kitapseverlere  her türlü yardımın yapıldığını söylediler Yetkililer ayrıca evine alarak kitap okumak isteyenlere bu imkanın sağlandığını  kaydettiler.

 1,183 total views,  2 views today

Next Post

YERALTI GEÇİTLERİ KİRLETİLİYOR

Edirne Merkez Ayşekadın  Cami  yanındaki Talatpaşa  Caddesi  üzerindeki  yeraltı geçidi,  geceleri bazı sorumsuz kişilerce kirletiliyor.  Vatandaşların geceleri alt geçitten geçmeye korktuklarını belirten çevre sakinleri” bu semtte bazı işyerlerinin tuvaletleri yok .Bu ihtiyaçlarını geceleri alt geçitti gideriyor. Bunun sonucunda alt geçitler çok kirleniyor. Bu durumu bilen vatandaşlar alt geçitten geçme yerine […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp