“Öğrenciyi yüzde 8’le taşıyalım”

admin

Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası (TÖHOB) ve özel halk otobüsçüsü 5 şirket yöneticisinin gerçekleştirdiği organizasyon ile taşımacılar sorunlarını masaya yatırdı. İstanbul’da gerçekleştirilen buluşmaya Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) adına katılan Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, ana konunun öğrenci servislerinde uygulamaya konulan KDV indiriminin, toplu ulaşımda öğrenciler üzerinde de uygulanması yönünde olduğunu belirtti.
serhad_birlik2

Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası (TÖHOB) ve ETUS’un da arasında bulunduğu özel halk otobüsçüsü 5 şirket Haliç Kongre Merkezi Konferans Salonu’nda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile buluştu. İstanbul’da gerçekleşen buluşmaya 4 binin üzerinde esnaf ın katıldığı belirtildi. Toplantıda bir araya gelen otobüsçüler, daha önce sundukları taleplerini bu kez özel tanıtımla dillendirdiler. “Hoş geldiniz” konuşması yapan TÖHOB ve Oda Başkanı İsmail Yüksel’e; “Karşınızda otobüs şoförlüğünün ne anlama geldiğini bilen Başbakan var” diyen Erdoğan, KDV-ÖTV indirimini Maliye Bakanı ile görüşeceğini, sorunlar için Müsteşarına görev verdiğini söyledi.

serhad_birlik_otobüs_izleme3

“ÖĞRENCİYİ YÜZDE 8’LE TAŞIMAK İSTİYORUZ”

Toplantıya Edirne Toplu Ulaşım Sistemini temsilen katılan Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, “Maliye Bakanlığı tarafından öğrenci servislerinin yüzde 18 olan KDV oranının yüzde 8’e çekilmesi yönünde uygulamaya konulan bir karar var. Bizler ETUS olarak öğrenci kenti Edirne’de önemli oranda öğrenci taşımacılığı yapmaktayız. Bu nedenle sadece öğrenciler için KDV oranlarımızın yüzde 8’e çekilmesini yetkililerden talep ettik. Biz ve bizim gibi diğer toplu taşımacıların da bu yönde talepleri oldu. Eğer bu imkan bize de sağlanırsa bizde bu indirimi öğrenci arkadaşlara yansıtabiliriz” diye konuştu.


Ulasim-sikinti-basliyor-mu_1313053064[1]

 128 total views,  2 views today

Next Post

Trakyanın parlayan değeri Trakya Ahşap’a anlamlı ziyaret

Edirne Valisi Hasan Duruer ve ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt Trakya Ahşap Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ATMACA’yı ziyaret etti. Edirne Valisi Hasan DURUER, Edirne’nin ve Trakya’nın parlayan değeri Trakya Ahşap fabrikasını ziyaret ettiler. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep ZIPKINKURT ile gerçekleştirdikleri ziyarette Vali Duruer, Trakya Ahşap […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp