Öğretim Üyeleri Filibe’de Uluslararası Sempozyuma Katıldı

admin

EDİRNEAJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Bulgaria and Turkey at the Intercultural Crossroads: Language, History and Literature – III konulu sempozyum, 10–13 Ekim 2013 tarihleri arasında Filibe’de yapıldı.

rektörlük_filibe

Türkiye ve Bulgaristan üniversitelerinden çok sayıda bilim adamının hazır bulunduğu sempozyuma Trakya Üniversitesi’nden Rektör Yardımcısı ve Edebiyat Fakültesi Vekil Dekanı Prof. Dr. Recep Duymaz, “Türkçe’den Bulgarca’ya Çevrilmiş Eserler”, Balkan Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Günşen, “Türk-Slav Dil İlişkilerine Göçmen Türk Ağızlarından Tanıklar: Edirne’de Bulgaristan Göçmeni Bir Köy Ağzında Yaşayan Slav Kökenli Söz Varlığı”, Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Yıldırım, “Latin Harflerine Geçiş Sürecinde Bulgaristan’daki Türk Basınına Türkiye Cumhuriyeti’nin Yardımları” ve Balkan Araştırmaları Enstitüsü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mümin İsov, “Türkiye Cumhuriyeti’nin İlanı ve Bulgaristan Basını” başlıklı bildirileriyle katıldı. Sunulan bildirileri, öğretim üyeleri ve öğrenciler ilgiyle izledi.

Dizi halinde devam eden bu sempozyumun dördüncüsünün, anlaşma sağlanması durumunda, gelecek yıl Trakya Üniversitesi’nde yapılmasına karar verildi.

 178 total views,  2 views today

Next Post

2014 YILINDA 115 GÜN TATİL YAPILACAK

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Bu sene, Kurban Bayramı’nın 5 mesai gününü de kapsaması, Ramazan Bayramı, resmi tatiller ve hafta sonu izinleriyle toplam 117 gün dinlenen çalışanlar, 2014 yılında bu yıla göre iki gün daha az tatil yapacaklar. 2014’ün İlk Tatili 1 Ocak 2013’TE (YIL […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp