Öğretmen Sendikaları Okullarda meydana gelen olaylara tepkili

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Kız Meslek Lisesi yanında bir basın toplantısı düzenleyen Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, eğitim iş, Eğitim Bir Sen üyeleri Okullara yapılan saldırıları kınadı. Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Hakan Yıldız, Eğitim İş Şube Başkanı Nazım Kırcı, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Erdinç Dalgıç Eğitim iş Şube Başkanı Ayhan Fırtına yaptıkları ortak açıklamada Edirne’de daha bir ay önce iki okulumuzda meydana gelen öğrenci ve veli şiddetine maruz kalarak darp edilen öğretmenlerin durumunu kasım ayı sonunda protesto ettikleri belirtilen açıklamada şöyle deniliyor; “ Bu olaylarda yetkililerin ve kamuoyunun dikkatini yeterince çekememiş olacağız ki bu hafta iki okulumuzda öğretmenlerimiz öğrencileri tarafından darp edilerek yaralanmışlardır.

türk-eğitim-sen protesto-edirne (1)

 

Bu olaylardan birincisi Uzunköprü Ticaret Meslek Lisesinde yaşanmış ve bir öğrenci Okul İçerisinde Müdür Yardımcısına öğrenci ve öğretmenlerin gözü önünde saldırmış, o anda öğretmenlerimizin aklıselim davranışları ile olay daha kötü sonuçlara yol açmadan sonlandırılmıştır. İkinci olay ise önünde Basın Açıklamamızı gerçekleştirdiğimiz Edirne Kız Meslek Lisesinde olmuştur ki bu olayda aslında göz göre göre, bağıra bağırageliyorum demiştir. Maalesef bu okulumuzda daha birkaç ay evvel okul dışından kişiler okul bahçesine girerek İstiklal Marşını söylemek için toplanmış olan öğrenci ve öğretmenlerimizin üzerlerine bıçaklarla saldırmışlar ve büyük bir facianın eşiğinden dönülmüştür.

türk-eğitim-sen protesto-edirne (3)

Bu olayın sonucunda belki de haber kanallarında Amerika Birleşik Devletlerinde yaşanan okul basma olayları gibi kanlı görüntülerle neticelenebilirdi. Sonuçta hayata hazırlansınlar diye okula gönderdiğimiz evlatlarımızın ve öğretmenlerimizin ölümleri ile karşılaşabilirdik. Yaşanan bu olaydan sonra olayın sorumlularının her hangi bir şekilde cezai yaptırıma uğramamasıneticesinde cesaret alanbaşka bir öğrenci geçtiğimiz Salı günü okula bıçakla gelerek onu uyaran idareci ve öğretmenlerine fiili saldırıda bulunarak kesici alet ile bir öğretmenimizi yaralamıştır.

türk-eğitim-sen protesto-edirne (2)

Senelerden beri Kız Meslek Lisesinde bu tip okul içinde ve dışında basit olaylar meydana gelmektedir. Ancak maalesef yetkililer meydana gelen bu olayları görmezden gelmişler ve öğrenciler ve hatta öğrenci olmayanlar dahi okullara silahlarla gelip öğretmen ve öğrencileri tehdit edip yaralamaya dahi cesaret eder olmuşlardır. Şimdi herkese soruyoruz. Önlem almak için daha neyi bekliyorsunuz. Her gün bir okuldan öğrenci veya veli şiddetine maruz kalan öğretmenlerimizin sayısının giderek artmasını mı? Yoksa Öğretmen Cenazelerinin Katar katar gelmesini mi? Bu okulumuz Şehrimizin en çok öğrenci ve öğretmenini barındıran okullarından birisidir. Her gün binlerce öğrenci ve yüzlerce öğretmenin Eğitim öğretim için bir araya geldiği okullarımızda yaşanan bu menfi olayların önlenmesi için daha neyi bekliyorsunuz. Eğitim için okullarına gelen öğretmenimiz veya öğrencilerimizden birinin cenazesinin kaldırılmasınımı?

türk-eğitim-sen protesto-edirne


 

 

 46 total views,  2 views today

Next Post

“10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan gazetecilik mesleği, bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken bir taraftan da kamuoyu oluşturulmasında ve sorunların giderilmesi noktasında yardımcı olmaktadır. Basın, demokrasinin vazgeçilmezleri arasında olup, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp