Öğretmenler Gününde Esnaflarımızdan İndirim

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Birlik Başkanı Emin İnağ, “Öğretmenler Günü’ne özel bu hafta olduğunu bu nedenle bir hafta süre ile esnafların yüzde 10’dan başlayan indirimler gerçekleştireceğini belirterek şunları söyledi; “Bu esnafımıza güzel bir kazanç sağlayacaktır. Bu tür günleri değerlendirmek lazım. Esnafın işlerinde hareketliliğine katkı sağlayacak bir uygulama olacağı düşüncesindeyiz. Bu günlerde çeşitli indirimlerle esnafın işlerini hareketli kılabiliriz.

emin_inağ_öğretmenler-günü-indirimi-edirne

Değerli Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Özcan’ın hatırlatmasıyla bu düşünce ortaya çıktı. Tüm Öğretmenlerimizin Günü’nü kutluyorum. Eli öpülesi öğretmenlerin kutsallığına inanıyorum. Öğretmenlerimi her zaman sevip saydım ve kaybettiğimde ailemden en yakın birini kaybetmiş kadar da üzülmüşümdür. Bu samimi bir duygudur. Bu indirim olayını Milli Eğitim Müdürlüğümüzle değerlendirip esnaflarımıza duyuru yaptık. Hassasiyetle yaklaşan ve hemen kabul eden çarşı dernek başkanlarına teşekkür ediyorum. Hemen duyurup esnaflarımızı bu işin içine kattık. Ve en az 10’dan başlayan indirimler yapacaklar. Bu indirimi esnaflarımız çoğalabilir. Yüzde 20-30-40’a çıkarabilirler. Hayırlı olsunlar” dedi.

emin_inağ_öğretmenler-günü-indirimi-edirne-hüseyin-özcan

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan “Öğretmenler Günü kutlama programı çerçevesinde bir takım etkinlikler planladık ve yoğun bir programımız var. Öğretmenler Günü özel konserleri, karma sanat sergisi gibi pek çok etkinlikler var. Yine Öğretmenler Günü münasebetiyle Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nden bir talebimiz oldu. En azından bu haftaya yönelik öğretmenlerimize bir indirim imkanı sunulması yönünde. Aynı şekilde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’ndan da böyle bir talebimiz oldu. İki taraftan da olumlu karşılandı. Ben Birlik Başkanı Emin İnağ, çarşı dernek başkanlarına ve katkı sunacak olan esnafımıza teşekkür ediyorum. Yüzde 10’dan başlayalım diyorlar ama biz daha fazla olmasını ümit ediyor, umuyoruz. Çünkü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle Öğretmenler dünyanın her yerinde en fedakar ve en muhterem unsurlardır. Biz bunu biliyoruz herkeste biliyor. Bu nedenle öğretmenlerimizin bir anlamda tanrı mesleği, o kutsal mesleği icra eden öğretmenlerimizin her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz. Çünkü geleceğimizi şekillendiren bizim öğretmenlerimiz. Öğretmenlerimizin Günü’nü kutluyorum. İnşallah Edirne’mizin geleceğini şekillendirmek, olumlu yön vermek anlamında bundan sonraki öğretmenlerimizin bundan sonraki başarılı çalışmalarının devamını temenni ediyorum.”

emin_inağ_öğretmenler-günü-indirimi-edirne-kpk

Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı, Arasta Çarşısı Dernek Başkanı Hasan Oluçay, “Öğretmenlerimize indirim uygulamak için sabırsızlıkla bekliyoruz, bizleri bu indirimden mağdur etmesinler”

Demirciler ve Kaynakçılar Oda Başkanı Hayri Sonterler de “Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren yönetim kurulumuzun işyerlerinde ki sanayimizin en değerli ustalarıdır. Yapılabilecek işçilikleri en az yüzde 15 olmak koşuluyla öğretmenlerimizin araçlarının bakımını üstleniyoruz.”dedi

esnaf-odası-şoförler-odası-demirciler-odası-edirne

 

 

 

 262 total views,  2 views today

Next Post

Öğrenciler okullara servis aracı ile taşınmalı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne’de okulların açılmasından bu yana iki ay geçti. Kentimizde okul servis aracı karmaşası yaşanıyor. Konu hakkında bize başvuran duyarlı vatandaşlar, Servis araçlarının denetlenmemesi sonucu kent merkezinde servis plakalı araçların taşıma yapması gerektiği halde böyle bir plakası olmayan normal hat gurubuna […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp