Edirne Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde ve Devlet Türk Müziği Topluluğu ortaklığında yürütülen  “Öğretmenlerin Sesi” Projesi kapsamında, bayan öğretmenlerin katılımıyla oluşturulan “Öğretmenler Korosu” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Devecihan Kültür Merkezinde konser verdi.

Öğretmenler Korosundan konser (1)

 

 

 

 

 

 

 

Müzik yoluyla bayan öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, estetik ve müzikal duyguların gelişimine katkı sağlamak, sosyal ve kültürel gelişimleri, günlük yaşamda karşılaştıkları olumsuzluklar karşısında pozitif düşünmelerine yardımcı olmak, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma duyusu sağlamak, birlik olma ve birlikte bir şey üretme bilincine ulaşmak amacıyla Edirne Merkez İlçedeki okullarda görev yapan 21 bayan öğretmenin katılımı ile oluşturulan Devlet Türk Müziği Topluluğu Ses Sanatçısı Yeşim BİRGİN yönetimindeki koro sırasıyla; Gönül İsterdi Ki Böyle Bitmesin, Fikrimin İnce Gülü, Bir Kızıl Goncaya Benzer Dudağın, O Beni Bir Bahar Akşamı Terk Edip Gitti, Söyle Naz Mı Bu Kaş Çatış, Dudaklarında Arzu Kollarında Yalnız Ben, İncecikten Bir Kar Yağar, Ben Bir Küçük Cezveyim, Leyla Bir Özge Candır, Gizli Aşk Bu Söylemem, Bir Kara Gözlüye Ay Balam, Çamlıca Yolunda, Yemeni Bağlamış isimli parçaları seslendirdi.

Öğretmenler Korosundan konser (3)

 

 

 

 

 

 

 

Düzenlenen konsere, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN, Vakıflar Bölge Müdürü Sayın Osman GÜNEREN, Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü Sayın Fadıl ATİK, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Ayhan KARAN,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Kemal SOYTÜRK, Devlet Türk Müziği Topluluğu Sanat Yönetmeni Murat BAĞDATLI ve çok sayıda davetlinin katıldığı konser büyük bir ilgi ile izlendi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN konser sonunda yapmış olduğu konuşmasında “Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 1 ay gibi kısa bir sürede hazırlanmış olmalarına karşın harikulade bir konser oldu, seslendirdikleri eserlerle gönül telimizi titrettiler. Ben özellikle bu projenin fikir sahibi Sayın Ayşegül ATİK hocama, eşi Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü Sayın Fadıl ATİK beye, Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğunun sazendelerine, koro şefimiz Devlet Türk Müziği Topluluğu Ses Sanatçısı Yeşim BİRGİN hanımefendiye ve koroda yer alan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ben buradan sanat, kültür, edebiyat, musiki veya bilimsel tüm projelerimizde bizlerden maddi ve manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Edirne Valimiz Sayın Dursun Ali ŞAHİN’e camiam adına şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Öğretmenler Korosundan konser (2)

 

 

 

 

 

 

 

Konser, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN tarafından koro şefi Devlet Türk Müziği Topluluğu Ses Sanatçısı Sayın Yeşim BİRGİN’e çiçek takdim edilmesinin ardından sona erdi.