Öğretmenlere “Hizmetiçi eğitim protokolü” kapsamında seminer

admin

Edirne sınırları içindeki tüm okul ve kurumlarında görevli olan, öğretmen ve eğitim yöneticilerinin verimliliklerini, bilgi ve becerilerini artırmak; bilim ve teknoloji alanında gerçekleşen gelişmelere uyumlarını sağlamak, kişisel ve mesleki gelişimlerine destek vermek amacıyla Öğretmen Akademisi Vakfı(ÖRAV) ile Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 06 Mart 2015 Cuma günü imzalanan “Hizmetiçi Eğitim Protokolü” kapsamında ilk eğitimler 11-12 Nisan tarihlerinde verildi.

Öğretmenlere “Hizmetiçi eğitim protokolü” kapsamında seminer (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda 140 öğretmen ile yöneticiye, 80.Yıl Anadolu Lisesinde 40 öğretmene yönelik“Öğrenen Lider Öğretmen” ve “Çözüm Odaklı İletişim” konulularında seminer verilirken, İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN ile Müdür Yardımcısı Kemal SOYTÜRK 12 Nisan Pazar günü eğitimin yapıldığı Fatih Sultan Mehmet Ortaokuluna giderek sınıfları ziyaret ettiler.

Öğretmenlere “Hizmetiçi eğitim protokolü” kapsamında seminer (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaret sırasında öğretmen ve idarecilerle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN “Hepinizin bildiği üzere Müdürlüğümüz ile Öğretmen Akademisi Vakfı arasında 06 Mart 2015 tarihinde“Hizmetiçi Eğitim Protokolü” imzaladık. Protokol kapsamında 2 yıl içerisinde ilimizde görev yapan tüm öğretmen ve yöneticilerimize yönelik seminerler verilmesi planlandı. Öğretmenlerimizden bu seminere gönüllülük esasına göre katılmalarını istedik. Şuan yoğun bir katılım olduğunu görüyorum. Bugün bu seminere gönüllü olarak katılan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Sizler bu eğitimdeki memnuniyetinizi okulunuzda görev yapan diğer öğretmen arkadaşlarınızla paylaştığınızda bu sayının daha da artacağını ümit ediyorum.

Öğretmenlere “Hizmetiçi eğitim protokolü” kapsamında seminer (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ben buradan Öğretmen Akademisi Vakfına, seminer veren değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Umuyorum bu seminerler yararlı olur ve buradan alacağınız eğitimin, aktaracağınız öğrencilerimize faydası olur.Hepinize iyi günler diliyorum” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN ile Müdür Yardımcısı Kemal SOYTÜRK eğitim verilen sınıfları ziyaretlerinin ardından okuldan ayrıldılar.

 

 

 

 20 total views,  2 views today

Next Post

Köy Enstitüleri'nin 75. yılı kutlandı

Cumhuriyet tarihimizde çığır açan çağdaş eğitimin gelişmesine katkı sağlayan Köy Enstitülerinin 75. Kuruluş yıldönümü kutlandı. Törene Köy Enstitüsü mezunu öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Toplantıda konuşan ÇYDD Başkan Yardımcısı Hüseyin Koç. Köy Enstitülerinin eğitimde açtığı çığıra değinerek şunları söyledi; “ Onlar yaşamın her alanını eğitime yansıtıyorlardı. Yerinde çifti, marangoz, sağlık memuru […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp