Okudukça değişir dünya

admin

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Edirne Kitap Fuarı, öğrencilerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Edirne Kitap Fuarı hafta içi yaklaşık 5 bin öğrencinin ziyaret ettiğini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Çocuklarımız okudukça; aydınlık yarınlar için umudumuz daha da artıyor. Okudukça değişir dünya; daha güzel bir dünya için kitap okuyalım “ dedi.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları yazarlarla buluşturmak için düzenlenen ve 16 Ekim Pazar Günü son bulacak olan Edirne 5. Kitap Fuarı’na, minik öğrencilerin büyük ilgisi devam ediyor.

Açıldığı günden beri yüzlerce kitapseveri ağırlayan kitap fuarına özellikle minik öğrencilerin ilgilisi büyük oldu. Edirne 5. Kitap Fuarı’nın, bugüne kadar Edirne merkez ve ilçelerde eğitim-öğretim gören yaklaşık 5 bin öğrenci ziyaret etti, stantları gezdi, kitapların büyülü dünyasında adeta kayboldu.

Kendilerine farklı dünyalar sunan kitapları özenle inceleyen öğrenciler, kitapla buluşmalarını sağlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.

Bazı okullar ise kitap fuarına gelmeden önce Edirne Belediyesi tarafından hizmete sunulan Edirne Kent Müzesi’ni de ziyaret etti. Edirne’nin tarihi hakkında bilgi alan öğrenciler, sergilenen objeleri de özenle inceledi.

Edirne Şehit Asım İlkokulu’nda görev yapan ve öğrencileriyle birlikte Kent Müzesi’ne gelen Abdullah Emre Yılmaz, “Yaşayan bir tarihi görmek öğrencilerim açıcısından iyi oldu. Öğrencilerim kulaktan duyma bilgilerin burada canlı örneklerini gördü. Artık yaşadıkları yerleri kafalarından resmetmiş olacaklar” dedi.   

Edirne 5. Kitap Fuarı’nın 46 seçkin yayınevi ile 87 yazara ev sahipliği yaptığını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Okuyan Edirne için düzenlediğimiz kitap fuarı her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir ilgiyle devam ediyor. Kitapseverler sadece merkezden değil; ilçe belediyeler ile çevre illerden de kitap fuarına katılım sağlıyor. Birbirinden değerli yazarları ve kitapları bir kez daha kentimizin Edirne halkıyla, öğrencisiyle, genciyle buluşturmanın mutluluğunu ve gurunu yaşıyoruz. Unutmayalım; okudukça değişir dünya. Çocuklarımız okudukça aydınlık geleceğimize dair umudumuz daha da artıyor” dedi.

 157 total views,  2 views today

Next Post

Hükümet tuzlu su içiyor, içtikçe susuyor

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, tarım ve hayvancılıkla ilgili yaptığı açıklamada “Hükümetimiz susadıkça tuzlu su içen adama benziyor. Susadıkça içiyor, içtikçe susuyor” dedi. Et ithalatının, hayvancılığın bitmesine sebep olacağını söyleyen Mustafa İriş “Tarım ülkesi olan ülkemizde tarımsal sorunlar, özellikle Et konusu gündemden hiç düşmüyor. Düşmüyor, çünkü soruna doğru […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp