Okul Müdür Yardımcılarına İlkyardım sertifikası

admin

İlk yardım Eğitimini Başarıyla Tamamlayan Okul Müdür Yardımcılarına Düzenlenen Törenle İlk yardımcı Sertifikası Verildi.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüzce, Edirne İl Merkezi ağırlıklı olmak üzere okul öncesi öğretim ve ilköğretim eğitimi veren okullarımızın müdür yardımcılarına yönelik ilkyardım eğitimi düzenlendi. Bu kapsamda 23 okul müdür yardımcısına ilkyardım eğitimi verildi. Eğitimi başarıyla tamamlayanların sertifikaları İl Sağlık Müdürlüğümüz idarecileri tarafından takdim edildi.

Sertifika takdim töreninde basın temsilcilerine bir açıklama yapan ve ilk yardımın öneminden bahseden İl Sağlık Müdürümüz Dr.A. Muhsin Kişioğlu; “İlk yardım eğitimine katılan arkadaşlarımız, ani olarak gelişen hastalanma veya yaralanma durumunda bir an önce tıbbi malzeme kullanmadan tamamen çevresel etmenler kullanılarak yapılan ilk yardım eğitimini aldı. İl Sağlık Müdürlüğü olarak ilk yardımcı sayısının artmasını arzu ediyoruz. Çünkü ilk yardımcılar, bizim profesyonel 112 acil sağlık hizmetleri ekiplerimiz gelene kadar ilk ve acil müdahaleyi yapacak olan insanlardır. Dolayısıyla ilk yardımcıların sayısının bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında artırılması gerekiyor. Sertifikalar üç yıl geçerli. Daha sonra tekrarlayıcı eğitimimiz var. İlk yardım konusunda Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak birçok projemiz oldu. Bu eğitimleri geçen yıl da verdik. Bundan sonraki süreçte okul öncesi ve anaokulu öğretmen ve müdürlerine eğitim vermek istiyoruz.” dedi.

 

 194 total views,  2 views today

Next Post

Ali Demirkıran; ABD Ve İsrail’e Karşı Atılacak Her Adımın Arkasındayız

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump ’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesine tepki göstererek, “Trump, çılgın ve tutarsız bir insan. Ancak Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi çılgınca bir adımdır. Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir ve ilk kıblemizdir” dedi. İSRAİL’İN DE ABD’NİN DE […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp