Okullara temizlik malzemesi dağıtıldı

admin

Okullara temizlik malzemesi dağıtımı Meriç İlkokulu’nda Vali Dursun Ali Şahin’in de katıldığı törenle başladı.

Meriç İlkokulu’nda temizlik dağıtımı töreni, Ritim Grubunun gösterisiyle başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, “Öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı bir nesil yetiştirmek, öğretmen ve öğrencilerimizin yaşam kalitesinin yükseltilmesini sağlamak en başta gelen sorumluluklarımızdandır. Bu amaçla gerek bakanlıklar düzeyinde gerekse ilimizde bir takım çalışmalar yürütülmektedir. Geçen hafta bu faaliyetlerimizden bir tanesini neticelendirmiştik.

Okullara temizlik malzemesi dağıtıldı (4)

 

 

 

 

 

 

 

2006 yılında bu yana yürütülen Beyaz Bayrak Projesi vardı. Ülkemizin temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, temiz ve sağlıklı çevreye kavuşturulması, öğrencilerimizin okul yaşamlarını daha sağlıklı ortamlarda sürdürülmesinin sağlanması hedeflenmişti. İlimizde 59 okul müracaat etmiş 24 okula Beyaz Bayrak verdik. Bu okullardan birisi de Meriç İlkokulu’dur. Önümüzdeki yıl sayın valimizin gayretleriyle Edirne bir şantiye gibi olacak. Çünkü Edirne’nin binaları yorgun, fiziki mekânlar sıkıntılı. Okullarımızın daha yaşanabilir mekân haline gelmesi bizler için son derece önemli. Valimizin himayelerinde onların maddi desteğiyle ilk etapta 350 Bin TL civarında bir temizlik malzemeleri alındı. Okullara dağıtılmaya başlandı. Emeği geçen ve eğitime katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

TEMİZLİK KONUSUNDA  İLK TÖREN 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, konuşmasında  “Bugün farklı bir törende beraberiz. Belki de temizlik üzerine ilk defa bir tören icra eden bir il olmamızdan kaynaklanıyor. Derler ya,’Dinin yarısı temizliktir’. O temizliği icra etmek, işte bu yaşlarda başlar. 6-10 yaşındayken bu işe başlayan bir kişi, 40 – 50 yaşında da o güzelliği, alışkanlığını sürdürür. Ama bu yaşlarda bunu dikkate almayan 40-50-60 ne olursa olsun hiç dikkate almaz.

Okullara temizlik malzemesi dağıtıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

EL YIKAMAYA DİKKAT EDİLMELİ

Hastalıkların başı şu elimizdir. Hastalıkların yüzde 60’ı el yıkamamadan kaynaklanır. El temizliği son derece önemlidir. Temizliğin önemini bildiğimden bu törene katılayım dedim. Bilhassa Meriç İlkokulu olunca o törene katılmamak olmaz. Çok çalışkan bir müdüre hanım var. Devamsızlığı sıfırlamış bir müdüre hanım var. Diğer okul müdürlerine de ita fen duyurulur. Yani bunu bir aşk edinmiş, bunu bir aşk edince sonucu da ne yapmış almış bir kişi. Diğer okullarda da aynı hassasiyeti bekliyorum. Tomurcuk derdi olmayan ağacın sonu odun olmaktır. Biz odun olmak istemiyoruz. Hedefimiz bu tomurcukların çiçek açmasını istiyoruz.

Okullara temizlik malzemesi dağıtıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Onun için bugün ben sizin aranızdayım. Ritim Grubu gayet güzel. Maşallah boyundan büyük davulla gelmiş. Hakikaten nasıl o çocukları tebrik etmezsin. Tüm malzemeleri için zaten söz vermiştik. Müzik öğretmeni de var, çocuklarımızın geleceğini böylece teminat altına almış olacağız. Filli boya 470 ton ki çok büyük rakam ve bize böyle bir imkân sağladı.

Filli boya 3-4 tane okulunuzun içini dışını da boyayacağını söyledi. El yıkamada en önemli şey çocuklarımızı katı veya sıvı sabunla buluşturmak. Bu buluşturmayı da Pereja sağlıyor ve değerli başkanı ve yönetimine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu okulda devamsızlık yok. Öğrenci öğrenmekle, öğretmen de öğretmekle meşgul. Temizlik malzemelerinin de çocuklarımız bakımından önem arz ettiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Okullara temizlik malzemesi dağıtıldı (1)

 137 total views,  5 views today

Next Post

Çocuk Sitesi'nde yeni bir birimin temeli atıldı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde Edirne Kız Çocuk Koruma, İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimi Hizmet Binası temeli törenle atıldı. Törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Jandarma Alay Komutanı Jan. Alb. Kamuran Ersan,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Bilgin Özbaş ,Daire Müdürleri Şehit Aileleri  Derneği Başkanı Ali Nermin Vardar, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp