Okuma ve yazmanın anahtarları Edirne Bahçeşehir’in minik ellerinde

admin

Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu altıncı sınıf öğrencilerinin katılımıyla Yaratıcı Yazar ve Drama Eğitmeni Binnaz Öner, Şimşek Hırsızı adlı kitap üzerinden yaratıcı yazarlık etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik çerçevesinde Binnaz Öner, kitap okumanın ve anlamanın incelikleri öğrencilerle paylaştı. Öğrencilerin okuduğu Şimşek Hırsızı adlı kitap karakterleri üzerinden öğrencilerin kendi karakter incelemeleri yapıldı. Metinler üzerinden bildirilen ana fikirlerin nasıl algılanması gerektiği yapılan atölye çalışmaları ile değerlendirildi. Yapılan çalışmalarla öğrencilerin okurken dikkatlerinin kitap üzerinde toplanması hedeflendi.

Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu Müdürü Mahmut Boztürk, bilim ve medeniyet zincirinin halkalarının bilinçli okuma kültürü ile meydana geleceğini ifade ederek okuma ile gelişen kültür dünyamızın önemine dikkat çekti. Başta Yaratıcı Yazar ve Drama Eğitmeni Binnaz Öner olmak üzere etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

 72 total views,  2 views today

Next Post

Bülent Şahinşah adaylık sorusuna cevap verdi

Göreve geldiği ilk günden itibaren ilçede yatırımlarına aralıksız olarak devam ederken diğer taraftan da Belediye’nin borçlarını hızlı bir şekilde ödeyerek bölgenin Borçsuz Belediyesi olma unvanını alan Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah gündeme özel açıklamalar yaptı. Edirne Ajans Medya Grubunu makamında ağırlayan Başkan Şahinşah;  Muhabirimizin, “Yaklaşan 2019 seçimlerinde yeniden aday mısınız?”, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp