“Olumlu Okul İklimi” konulu konferans verildi

admin

????????????????????????????????????

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslı BUGAY tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Merkez resmi/özel okulların müdür ve müdür yardımcıları ile aday öğretmenlere, “Olumlu Okul İklimi” konulu konferans verildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN’ın da katıldığı konferans, 29 Nisan 2016 Cuma günü Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşti.

Okul iklimi, en genel olarak öğrenme ortamının sosyal iklimi, atmosferi ya da “kişiliği” olarak tanımlanmaktadır. Okul iklimi kavramı çok boyutlu yapısı gereği okulun tüm paydaşlarının (okul yöneticisi, öğretmenler, psikolojik danışmalar, öğrenciler ve yardımcı personel ) işbirliği içinde çalışması gereken özel bir konudur. Bu işbirliğinin sağlanmasında, yapılacak çalışmaların koordine edilmesinde ve sürdürülmesinde okul psikolojik danışmanları çok önemli bir göreve sahiptir.

????????????????????????????????????

 

Bu bağlamda, konferansın amacı, okul iklimi ve psikolojik etkileri konusunda, başta psikolojik danışmanlar olmak üzere yönetici ve öğretmeleri bilgilendirmek ve farkındalıklarını arttırmaktır.

Doç. Dr. Aslı BUGAY, okul ikliminin tanımı, okul ikliminin öğrenci, öğretmen ve yöneticiler üzerindeki etkileri, olumsuz okul ikliminin bazı göstergeleri ve etkili okulun temel özellikleri, yurtdışında ve yurtiçinde yapılmış olan ampirik araştırma bulgularıyla destekleyerek aktardı.

Konferansın ardından İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN, gerçekleştirdiği konferans nedeniyle Doç. Dr. Aslı BUGAY’a hediye ve çiçek takdiminde bulundu.

????????????????????????????????????

 

 

 81 total views,  2 views today

Next Post

Aşının önemi konusunda bilgilendirme

              Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Basın ve İletişim Birimi tarafından yapılan açıklamada; Uzunköprü Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Necdet Gencan’ın Aşının Önemi konusunda yaptığı bilgilendirmeye yer verildi.Dr.Necdet Gencan yaptığı sunumda Aşı konusuna değenerek; “İnsan ve hayvanlarda hastalık yapma yeteneğinde olan virüs, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp