Ölümünün 76. yılında Ata’yı törenle andılar

admin

Edirne CHP İl Gençlik Kolları üyeleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk”ün ölümünün 76”ıncı yıl dönümü anma programları çerçevesinde Atatürk Anıtı önünde  bir etkinlik düzenledi.

CHP 10 KASIM TÖREN (4)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne CHP İl Gençlik kolları üyeleri ,  10 Kasım günü akşamı saat 18.30’da  Atatürk Anıtı önüne, toplanarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk”ün  vefatının i 76. yılını  andı. CHP’liler Atatürk Anıtı  önünde meşaleler yaktı yerlere mumlar dikildi ve kırmızı karanfil dağıtıldı. Vatandaşlar  anıt önünde açılan Atatürk Anı Defterine duygu ve düşüncelerini aktardılar.

CHP 10 KASIM TÖREN (1)

 

 

 

 

 

 

 

Burada Belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okunup ve saygı duruşu yapıldı.Günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okunup 10 Kasım Atatürk”e özel kısa film gösterimi izlendikten sonra bir konuşma yapan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Kutay Özkese, “Bugün 10 Kasım tüm dünyanın saygı duyduğu Ulu Önderimizin aramızdan ayrılışının 76. Yıl dönümünde hepinizi saygıyla selamlıyorum.

CHP 10 KASIM TÖREN (3)

 

 

 

 

 

 

 

Yüce Türk Milletinin 76 yıldır hüzünle andığı bugün de acımız her defasından daha da fazladır.

10 Kasımlar sadece bir yas günü olmamalıdır. Bizler kararlarımızı gün  sözlerimizi yenileme günüdür. Biz Atatürkçü gençlik olarak diyoruz ki;”Ey büyük Atatürk, açtığın yolda  gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize ant içeriz.” dedi.  Program katılımcıların ellerindeki kırmızı karanfilleri Atatürk anıtına sunmasıyla son buldu.

CHP 10 KASIM TÖREN (5)

 183 total views,  2 views today

Next Post

ŞİMŞEK; “ Gelecek seçimde milletvekili adayıyım”

MHP Edirne İl Başkanı Dr. Gürsel  Şimşek  parti çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Ekim ayında yaptığı toplantılarda Türkiye genelinde olağan kongre kararını aldı ve bu kongrelerinde 17 Kasımdan itibaren bütün Türkiye de başlamasına karar verildi. Bu vesileyle 17 Kasım ile Ocak ayı arasında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp