Meriç” Köy Minibüsleri İle İlgili Karar Geri Alınmalı”

admin

Edirne İli Köy Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneğinde Köy Minibüslerinin şehir dışında durdurulması ile ilgili  olarak  bir basın toplantısı düzenlendi.

      Merkez ve ilçelere bağlı 30 köy muhtarının katıldığı toplantıda konuşan Köy Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Yönetim Kurulu  Başkanı Edirne Merkez  İskender Köy Muhtarı  Cevat Meriç alınan karara tepki göstererek şunları kaydetti”    BİZ KÖY MUHTARLARINI gerçekten üzen bir uygulama ile karşı karşıyayız. Bu yılbaşında alınan karara göre,edirne’ye  çevre ilçe ve köylerinden gelen minibüzlerimiz şehir merkezine  giremeyecek. Kentin dışında kıyık girişinde  durdurularak  gelen yolcular   şehiriçi minebüsleri ile  edirne merkeze  gelecekler. Bunun içinminibüslerle gelen insanlarımız ayrıca para ödemek zorunda kalacaklar.

bu allahta reva mıdır. Kazalardan ve köylerden edirne’ye gelen  insanlarımız şehre ne için geliyor. Ya resmi dairelerde bir işleri oluyor,ya da doktora geliyor veya yakınlarını ziyarete geliyor çoğu kez  de alışveriş yapmak için edirneye geliyorlar.

bunda kazançlı çıkacak olan kim tabii ki edirneli esnaflarımız oluyor.

Siz halkın kentin girişini engelleyip bunun için  yolculara ayrıca masraf çıkardığınızda bundan en başta esnaflarımız zarar görecek. Bunu kim  arzular.

edirne merkezinde köylerden gelen minibüsler gibi yüzlerce araç olduğu halde köylerimizden ve ilçelerden gelecek az sayıda minibüs neden sorun yaratıyor.

bunun altında belli çevrelerin çıkarı sözkonusu değil mi?

bu kararın ulaştırma bakanlığınca alındığı söyleniyor.öyle  dahi olsa bunun bir çözüm yolu olmalı.

Belediye başkanımız ve valimizden halkımızın bu mağduriyetini gidermesi için çaba harcamasını bekliyoruz.

halkın partisi olduğunu iddia eden bir partinin belediye başkanı sayın sedefçi  bu karara nasıl onay veriyor bunu anlamakta zorlanıyoruz.

 

biz köy muhtarları olarak bu kararı içimize sindiremiyoruz  insanlarımızın kent merkezine girmelerini engelleyen bu uygulamanın geri alınması için her türlü girişimlerimizi sürdürme kararlılığındayız.

BU UYGULAMANIN KİMSEYE YARARI OLMAZ

Bu arada halkımızı da bu ekonuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Köylünün pazara ve diğer işyerlerine gelmeleri, alışveriş yapmaları şehir halkımızın yararına değil midir.

bunu sudan sebepler yaratarak engellemek köylülerin girişine zorlaştırmak kimseye yarar getirmez. Özellikle şehrin ulaşım sorunu ile sorumlu olan belediye başkanına hiç  yararı yoktur.

bu kararın yeniden gözden geçirilmesini yanlış olan bu uygulamanın geri ayılnamısı bekliyoruz.    Edirne’nin çarpık yapılaşmasından şehir içi ulaşımının içinden çıkılmaz duruma gelmesinden biz köylüler sorumlu değiliz.

onu sebeplerini başka yerlerde arasınlar. Bazı çevrelerin çıkarı için köylülere böyle zorluk yarıtılamaz.

son olarak bir kez daha tekrarlıyorum. Bu kararın geri alınması için yasal yollardan ne gerekiyorsa yapma kararındayız. Bu konuda kamuoyunun da bize destek vereceğini  inanıyoruz. Toplantıya katıldığınız için teşekkür ederiz”

 170 total views,  2 views today

Next Post

Gofret Kutularından Elektronik Sigara Çıktı

İpsala Gümrük Sahası’nda, ülkeye yasa dışı yollardan sokulmak istenen gofret kutularının içine gizlenmiş 32 bin TL değerinde 198 adet elektronik sigara ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, İpsala Gümrük Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapmak isteyen Bulgaristan uyruklu E.K.R yönetimindeki Bulgaristan plakalı bir cip, Gümrük Müdürlüğü ekiplerince yapılan incelemede Merkezi Risk analizi sonucu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp