Önce Göbek Attılar, Sonra Demir Topladılar

admin

Edirne’de 3 katlı bir binanın yıkımı sırasında Roman vatandaşlar önce göbek attı, sonra da hafriyattan çıkan demirleri topladı.

Abdurrahman Mahallesi’ndeki 3 katlı bir bina, yenilenmek için ekipler tarafından iş makinesi ile yıkıldı. Yıkım haberini alan Roman vatandaşlar, yıkım sırasında inşaat alanına girerek hafriyattan çıkan molozları toplamaya başladı. İş makinesine aldırış etmeden canlarını tehlikeye atan Romanları polis ekipleri durdurdu. Polisin ‘Yıkım bitmeden bu alana giremezsiniz’ uyarısı üzerine kenarda beklemeye başlayan Romanlar, göbek atarak oynadı. Yaklaşık bir saat boyunca yıkımın tamamlanmasını bekleyen Roman vatandaşlar, iş makinesi durur durmaz inşaat alanına girerek hafriyattan çıkan molozlara hücum etti. Daha fazla demir toplayabilmek için birbirleriyle kıyasıya yarışan Romanlar, ortaya ilginç görüntülerin çıkmasına neden oldu. Yaklaşık 20 Roman vatandaşı, yıkılan kolon ve kirişlerden ayırdıkları demirleri at arabalarına yükleyerek evlerinin yolunu tuttu.

Topladıkları demirleri kilo ile sattıklarını ifade eden Roman vatandaşlar, “Zor şartlar altında yaşıyoruz. Buradan topladığımız demirleri satarak evimize ekmek götüreceğiz. Ekmeğimizi taştan çıkarıyoruz” dediler.

Bu arada polis ekipleri yıkım sırasında güvenlik amaçlı önlem alırken, mahalle sakinleri Roman vatandaşların demir toplama telaşını ilgiyle izledi.AW000441_04

 220 total views,  2 views today

Next Post

Türkiye’de Böbrek Hastalığı Artıyor

– Trakya Üniversıtesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Üstündağ: – “Türkiye’de 60 Bin Civarında Olan Böbrek Hastalarının Sayısının 2023 Yılında 150 Bine Çıkacağı Tahmin Ediliyor” – “Böbrek Sağlığınız İçin Tuz, Şeker Ve Sigaradan Uzak Durun”   Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp