ORC Anketinde Edirne’nin %69,2’si “HAMDİ SEDEFÇİ” dedi.

admin

anket

ORC, araştırma şirketi Trakya ve İstanbul’un 4 ilçesinde anket çalışması yaptı. 10-20 Kasım arasında gerçekleştirilen araştırmada 7500 denekle görüşüldü. Yapılan ankette % 45 oranında CHP, % 31,2 İLE Ak Parti,  %7,5 MHP, Diğer % 2,5 oranları çıktı.

anket22kpk

Edirne Belediye Başkanlığı için CHP’den kimi görmek istiyorsunuz sorusuna da seçmenlerin % 69,2 si Hamdi Sedefçi cevabını verdi.  Edirne Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den kimi görmek istiyorsunuz sorusuna da seçmenlerin % 40,5’i Tuna Bekleviç dedi.

Edirne’de görevde olduğu süre içerisinde başarılı hizmetlere imza atan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin Tekrar Aday olma olasılığı yapılan anketlerde de daha çok güçlenmiş oldu.

Öte yandan AK Parti’nin belirlediği 2 adayı Tuna Bekleviç ve Prof.Dr. Ahmet Günşen arasında ki tercihini kimden yana kullanacağı da bu anket ve SMS oylarının sonuçları ile belirlenecek. Ak Parti’nin Belediye Başkan Adayı’nın isminin 7 Aralık tarihinde Edirne’ye gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı ifade edildi. 

 52 total views,  2 views today

Next Post

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Öğrencilerin Sergisi Açıldı

80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından Edirne’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 91. Yıldönümü kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde öğrencilerin yaptıkları yağlı boya, hat sanatı ve karakalem çalışmalarından oluşan serginin açılışı gerçekleşti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Binası’nda ki 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden 32 öğrencinin yaptığı 52 eserin yer aldığı serginin açılışına, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp