Organ Nakli İçin Off Road Yarışları

admin

Organ bağışına dikkat çekmek amacıyla Hayata Bağış Derneği’nin öncülüğünde başlatılan ve Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi’nin destek verdiği, ‘Organ nakli için Off-Road’ yarışları büyük ilgi gördü. Selimiye Camisi önünde start alan pilotlar, Bosnaköy’deki parkurda birbirinden zor etaplarda üstünlük sağlayabilmek için kıyasıya mücadele etti. Yunanistan ve Bulgaristan’dan da yarışmacıların katıldığı yarışlarda yan yatan bir araç seyirciler tarafından düzeltilirken, parkurda kalan aracını kurtarmak isteyen bir pilota arkadan gelen başka bir araç çarptı. Kazalarda yaralanan olmadı.
‘Organ bağışına’ dikkat çekmek amacıyla, Hayata Bağış Derneği’nin öncülüğünde başlatılan ve İstanbul Off-Road Kulübü, Trkaya Of-Road Kulübü ile Edirne Valiliği ve Edirne Belediye Başkanlığı’nın desteğiyle ‘Organ nakli için Off-Road’ yarışı Meriç nehri kenarındaki Bosnaköy’de düzenlendi.
Edirne’nin güzel bir etkinlikte sahne aldığını belirten Edine Valisi Hasan Duruer, “Organ bağışına dikkat çekmek için bu organizasyon düzenlendi. Hem organ bağışına dikkat çekmiş oluyoruz,. Hem de tarihi güzelliklerimizi tanıtmış oluyoruz. Bundan sonra kısmet olursa, Balkan yarışına çevirmeyi düşünüyoruz. İnşallah Balkan Off-Roadları da yapacağız” dedi.
Organ naklinin çok önemli olduğunu belirten Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, “Bizim derdimiz insanların organ bağışına dikkat çekip, önemine vurgu yapmak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Biz insanlar daha fazla organ bağışı yapsın ve duyarlı olsun istiyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Edirne Valisi Hasan Duruer, yarışın şehir içi tanıtım startını verdi. Ardından da yarışın yapılacağı Bosnaköy’deki piste kadar bir yarışçıya yardımcı pilotluk yaptı.
Meriç Nehri kenarındaki yarışlara 4’ü Yunanlı olmak üzere 22 yarışçı katıldı. Birbirinden zor etaplarda pilotlar üstünlük sağlayabilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Seyirciler ise heyecanla tehlikeye aldırış etmeden yarışan araçların yanında yarışmayı izledi. Yarışmada, bir cip parkura hızlı girince yan yattı. Kazada yaralanan olmazken, çevredeki seyirciler yan yatan cipi düzeltti ve pilot yarışa kaldığı yerden devam etti. Bir cip ise çukurlu etapta toprağa battı. Kurtarıcı tarafından cip çekilirken, arkadan gelen başka bir araç, cipinden inen pilota çarptı. Kameralara da yansıyan kazada yaralan olmadı ve yarış kaldığı yerden durmadan devam etti.
AW000287

 160 total views,  2 views today

Next Post

Kız Meslek Lisesinde Erken Yaşta Evlilik Semineri

Edirne Belediye Başkanlığı’nın desteği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sorumluluğunda İMKB Serhat Kız Meslek Lisesinde, Kadına Şiddet ve Erken Yaşta Evlilik konulu seminer programı düzenlendi. Edirne Belediyesinden yapılan açıklamada, erken yaşta evlilik konulu seminerlerin devamının geleceğini bildirildi. Açıklamada, katılımcı kuruluşlar tarafından gençlere erken […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp