Orman Varlıklarımızı Arttırmaya Devam Ediyoruz

admin

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü faaliyetleri kapsamında Edirne Orman işletme Müdürlüğü öncülüğünde F Tipi Cezaevi yolu üzerinde düzenlenen yol kenarı ağaçlandırma etkinliğine katıldı. Etkinlikte 1.100 Mazı ve Mavi Ladin fidanı toprakla buluştu.


Vali Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp il protokolü ile birlikte ilk fidanları ekerek can suyu verdiler.
Vali Ekrem Canalp; fidan dikim töreninde yaptığı açıklamada “son üç yıl içerisinde Edirne’nin değişik yerlerinde milyonlarca fidan ekimi yaptık, yine bu sene 2.5 milyon fidanı toprakla buluşturacağız. Dünya’nın pek çok ülkesinde orman alanları daralıyor, ama Türkiye’mizde şuan ilimizde olduğu gibi 81 ilimizde fidan dikimi gerçekleştiriliyor. Bu hem sembolik anlamda öğrencilerimizle fidan dikerken hem de planlı olarak devlet olarak ta orman sınırlarımızı genişletiyoruz. Dünyadakinin tam tersine ülkemizde orman alanlarının sınırları genişlemeye devam ediyor. İlimizde de bu yıl yapacağımız 2.5 milyon fidan ekimi ile orman alanlarımızı arttırmaya devam edeceğiz” dedi.
Ağaç dikim törenine Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, İl Jandarma Komutanı Albay Abdulkadir Seri, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, il protokolü, İnfaz koruma memurları, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Törende katılımcılara günün anısına fidan armağan edildi.

 691 total views,  12 views today

Next Post

44. SEVİYE BELİRLEME, DİPLOMA DENKLİK ve TERFİ SEMİNERİ EDİRNE’DE YAPILDI

Ju Jitsu Federasyonu’nun 2022 yılı faaliyet programı doğrultusunda 2022 yılının ilk faaliyeti Edirne’de yapıldı.         Edirne İl Temsilcisi Rumeysa GÜNALP DEMİR, Federasyon Teknik Kurul üyeleri Serdar GÜLŞEN ve Fatih KUTLU ile Tekirdağ İl Temsilcisi Polat DEMİR’in destekleri doğrultusunda gerçekleştirilen “44. Seviye Belirleme Diploma Denklik ve Terfi Semineri” yoğun bir katılımla […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp