Ormankıran; “ilçemize hizmet getirene yardımcı olacağız”

admin

30 Martta yapılan Belediye Başkanlığı seçiminde güçlü rakiplerini geride bırakarak Süloğlu ilçesinde belediye başkanlığını kazanan CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran görevi devraldığında parti görevini bir yana bıraktığını amacının tüm ilçe halkına eşit hizmet sunmak olduğunu söyledi.

MEHMET ORMANKIRAN4

Makamında Edirne Ajans Medya Gurubu sahibi Necmi Engin,Edirne ajans Gazetesi haber Müdürü Fikri Yalın ve Haber Koordinatörü Fikri Ak ile Promosyon sorumlusu Muhsin Başak’a görevi hakkında açıklamalarda bulunan Ormankıran, Süloğlu’na yatırım yapmak isteyenlere her zaman kapımız açıktır geliniz belediye olarak sizlere her türlü desteği sağlamaya hazırız. Yasaların bize verdiği yetki ile yapacağımız ne varsa yapmaya hazırız. Bazıları bize göreve hızlı başladığımızı söylüyor. Bunu yapmak zorundayız.Bizim ilçemizde 112 dönüm mera alanı var. Burası mera vasfını yitirdiği için imara açtık. Burasını ticarete açacağız. Peki biz buraya neyi getirmek istiyoruz.? Biz burada Ticaret Borsasını getirip üreticilerimize kolaylık sağlayacağız. Yağlı Tohumlar için depo vereceğiz. Ayrıca bir özel teşebbüs bizden 15 dönüm yer talebinde bulundu. Yatırım yapmak isteyenler buyursun gelsin. Organize Sanayi Bölgemizde faaliyet gösteren firma yetkilileri ile bir ortak toplantı yapmak istiyorum. Sorunlarımızı ortaklaşa çözmek amacındayım.

MEHMET ORMANKIRAN1

SÜLOĞLU İÇİN EL ÖPMEKTEN KAÇINMADIM

Süloğlu için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.Bugüne kadar ilçemiz yararına olan her işte her görevde el öpmeden kaçınmadım bundan sonra Buraya hizmeti amaçlayan her kim olursa olsun ister bakan iste müdür isterse halkın içinde biri olsun eli öpülmesi gerekirse ben öperim. Bunu Süloğlu için bir hizmet olması için yaparım. Burada kapım her zaman halka açık olacak” dedi.

MEHMET ORMANKIRAN1 (6)

İNANLAR EVLERİNİN CAMINI ÇERÇEVESİNİ BOYADI, DÜZENLEDİ DİYE CEZA KESİLMEZ..! 

Bu arada Eski Belediye Başkanının bir vatandaşa evinin penceresinde düzenleme ve boya yaptığı işyerinin çerçevesini değiştirdiği için ceza kestiğini gösteren faturayı gösteren Ormankıran ; “Böyle uygulamalarla halkı belediyeden soğutmaya kimsenin hakkı olmaz. Biz halkın işlerinin yapılması için kolaylık getireceğiz” dedi. Daha önce yapılan belediye Başkanlığı seçiminde başarısız olmasından sonra arkadaşları ile birlikte mücadeleye devam kararı aldıklarını yorulmadan çalıştıklarını belirten Ormankıran; “ Arkadaşlarımızın desteği ile yola çıktık. Hükümeti arkasına alan ve kendisinin de hizmet verdiği bir ilçede iktidar kanadından bir belediye başkanı karşısında seçim kazanmak çok zor olduğunu biliyorduk. Belediye başkanımız halkın anlayışına ters düşecek kararlar aldı. Belediyecilik sadece İller bankasından gelen paralarla yatırım yapmak değildir. Eski Belediye Başkanımız AB Projesi yaptı belediyemizin bundan yararlanmasını sağladı” diyen Ormankıran Sağlık Bakanı bölgemizin ve Türkiye’nin de bakanıdır.Bakan ilçemize geldiğinde onu her zaman karşılayacağım.Sorunlarımı kendisine ileteceğim. İlçemizde yapılan bir toplantıda Bakanımız Müezzinoğlu gelip yanıma oturdu ve sohbet ettik.Partililer buna kızdı. Ben CHP’liyim 30 Mart’tan sonra siyaset bitti ben Tüm Süloğlu’ların Belediye Başkanıyım. Bundan sonra Bakanımızı da, ilçemize gelen diğer yetkilileri de karşılayacağım. Bu ilçeye hizmet getirecek herkese belediye olarak her zaman kapımız açıktır.” dedi. Ormankıran daha Sonra Belediye Meclis üyesi Nazan Şen ile gazetemize poz vererek ilçede, Halkıyla, tüm.meclis üyeleriyle, ilçe esnafıyla, Stk’lılarla beraber hareket etmeye ve çalışmaya hazır olduklarının mesajını verdi…

MEHMET ORMANKIRAN1 (7)

Ormankıran; “Süloğlu Barajı çevresindeki piknik alanında gerekli düzenlemeyi ve alt yapıyı yaptık burada yapılacak tesisleri Süloğlu belediyesi çalıştıracak halkın rahatlıkla gelip dinlenebileceği tesislerimizde içki satışı yapılmayacak. Biz halkımız için her türlü hizmete hazırız. Yalnız bizim bir tek paramız eksik. Hıdrellez günü barajımızda bir etkinlik yapacağız. Böylece barajımızı da tanıtmış olacağız.

Bunun için bir ton pirinç, bir ton et, 5000 ADET ayran ile halkımıza ikramda bulunacağız. Bu arada davul zurna ekipleri ve orkestra ile bir eğlence düzenledik. Böylece halkımızın birbiri ile kaynaşmasını sağlayacağız. Bu etkinlikten belediyemizin kasasından para çıkmayacak. Bu işi sponsorlarla gerçekleştireceğiz. ORMANKIRAN, Süloğlu barajında yapılacak tesisleri bir başkasına verme niyetinde olmadıklarını Belediye olarak işleteceklerini ifade etti.

 

 125 total views,  2 views today

Next Post

Şahinşah; “Makamlar istemekle değil halkın talebiyle kazanılır”

Lalapaşa Belediye Başkanlığını AKP Adayı Ali Osman Uzman’dan devralarak MHP’den Belediye Başkanı olan Bülent Şahinşah görevi devraldığından bu yana ilçede biriken sorunlara çözüm yolları arıyor. Edirne Ajans Medya Gurubu Sahibi Necmi Engin, Haber Müdürü Fikri Yalın, Haber Koordinatörü Fikri Ak ve Reklam Promosyon sorumlusu Muhsin Başak ile birlikte makamında ziyaret […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp