Ormankıran “sosyal belediyecilik anlayışı ile görev yapıyoruz”

admin

Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Belediye olarak insana saygıyı her zaman ön planda tuttuklarını insanların sağlıklı yaşaması için Bölgemizden geçen dere yatığında islah çalışmalarına başlıyoruz. Bu çalışmalar başladığında bu dereden kaynaklanan su taşkınları önlenecek. Bölgemizde bu durum görülmese de bizden aşağı bölgelerde Havsa ilçemiz daha çok yaşamaktadır. Islah çalışmaları ile bu taşkınlar önlenmiş olacak. Bir de taşkınların çekilmesinden sonra dere yatağındaki su birikintilerinde barınan sivrisinek tehlikesi de ortadan kalkmış olacak. Dere yatağının temizlenmesi ile insanlarımızın rahatlıkla dinleneceği piknik yapabileceği ortam da yaratılmış olacak.

MEHMET ORMANKIRAN

 

 

 

 

 

 

 

İlçemizin hastane inşaatında küçük bir sorun vardı o giderildi. Hastane  temel çalışmaları devam ediyor. Bölgemizde kapalı sulama sistemi 2018 yılına kadar tamamlanmış olacak. Bir de bölgemize en büyük kazanç sağlayacak olan Otobandan çıkıp organize sanayi bölgesine gidip oradan da Hamzabeyli sınır kapısına gidecek olan yolun alt yapı çalışmaları devam etmektedir. Bu gerçekleştiği takdirde bölgemize bir hareketlilik getirecek ticari potansiyeli arttıracaktır. Bu yolun yapılmasıyla İstanbul’dan gelecek yatırımcıların Organize sanayi bölgesine ulaşımları daha da kolaylaşacaktır. Bölgemiz bir cazibe merkezi olacaktır. Devletimizin Organize sanayi bölgesini teşvik kapsamına alması gerektiği inancındayız. Bu sağlandığı takdirde Süloğlu, Lalapaşa gibi sınır ilçelerimiz ekonomik bakımından gelişecektir. Biz görevi devraldığımızdaki Süloğlu Barajının durumunu biliyorsunuz. Şu anda baraja belediye personelimizden 4 kişi görevlendirdik. Bu personel barajın korunması temizlenmesi ve çevre düzenliğinin sağlanması gelen misafirlere ikramda bulunması için görev yapıyor. Bu hizmetler için biramızı da açtık. Bu yıl Süloğlu Belediyesinin içme suyu kuyularından baraja su pompalanıyor. Buraya gelen misafirlerimiz Süloğlu halkının içtiği suyu orada da içebilecek.  İlçe halkımız musluklarından rahatlıkla su içebiliyor. O yönden hiçbir sorunumuz olmadı. Baraj piknik alanı temizliğine önem gösteriyoruz.

Belediye olarak yapacağımız hizmetlerde en büyük destekçimiz Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan olmaktadır. Yapacağımız işler hakkında ona da bilgi veriyoruz. Onun görüşünü de alıyoruz. Edirne Belediyesi bize elinden gelen desteği sağlıyor. Ulaşım olarak göreve geldiğimizde zarar eden bir işletme devraldık. Bugün ulaşımı karlı duruma getirdik. Edirne Belediyesi belediye binası yanında araçlarımızın parkı için yer sağladı. Bu imkanı sağladığı için Edirne Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl imkanımız oranında araç filomuzu güçlendirerek halkımızın rahat seyahat etmesine katkı yapacağız.  Biz Süloğlu Belediyesi olarak ulaşımda 65 yaş üstü mağdur vatandaşlarımıza ücretsiz seyahat imkanı sağlıyoruz. Onun dışında eğitim öğretim yılı başladığında bir ailede iki ve daha fazla öğrenci varsa birisinde indirimli taşıma ücreti alıyoruz. Belediyemiz ulaşımda kar amacı gütmemektedir .Bunu bir sosyal hizmet olarak görmektedir. Biz belediye olarak öğrencilerimize dün ne vaatte bulunmuşsak onun arkasında olduğumuzun bilinmesini isterim. Çok mağdur durumda olan ailelerdeki öğrencilerin ulaşım parasını biz belediye olarak karşılıyoruz. Amacımız öğrencilerimiz okusun” dedi.

 

 

 

 21 total views,  2 views today

Next Post

Selimiye arastasının çatı onarımı devam ediyor

              Edirne’nin en önemli tarihi kapalı çarşılarından olan Selimiye Arasta’sının çatısının onarım çalışmaları sürüyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Arasta Çarşısı Esnafların Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Karadaş; “ Çarşımızın çatı katındaki kurşunların tamiratı devam ediyor. Buraya hizmetin düzenli yapıldığına inanıyoruz. İnşallah önümüzdeki […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp